Atskats uz darbnīcu cikla “Kultivē iekļaušanu” noslēguma prezentācijām



2024. gada 3. septembrī, starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” laikā, festivāla centrā tikās darbnīcu cikla “Kultivē iekļaušanu” dalībnieki, organizētāji un citi interesenti, lai uzklausītu noslēguma prezentācijas, kurās darbnīcu dalībnieki dalījās ar savu pieredzi un savu pakalpojumu pieejamības veicināšanas plānu un iespējām.

Ar šo notikumu kopīgi nosvinējām darbnīcu cikla “Kultivē iekļaušanu” noslēgumu, kas norisinājās no šī gada marta, pulcējot ap 20 dalībnieku ar mērķi uzzināt vairāk par pieejamību cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti un veidiem, kā pielāgot un uzlabot savus kultūras pakalpojumus, lai tie būtu pieejami ikvienam sabiedrības pārstāvim. Dalībnieki apguva ne vien teoriju, bet veica praktiskus uzdevumus un izstrādāja jaunus pieejamības risinājumus savās kultūrvietās ar mentoru un cilvēku ar invaliditāti kopienu pārstāvju palīdzību.

Kopumā darbnīcās piedalījās pārstāvji no dažādām kultūras iestādēm, kā arī individuālie mākslinieki: Alma Kušķe (Valmieras vasaras teātra festivāls/Istabas teātris), Liena Eisaka (Apeirons), Dita Birkenšteina (Sarunu festivāls LAMPA), Ilze Samīte (Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS), Līga Beatrise Boša (Ģertrūdes ielas teātris), Santa Pētersone (Valsts izglītības satura centrs), Katrīna Feldmane (Latvijas Nacionālais kultūras centrs), Lolita Grāvīte (Latvijas Leļļu teātris), Mailo Mēness (Dirty Deal Teatro), Inese Tone (Valmiermuižas kultūras biedrība), Elza Ēķe (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs), Nikola Rundāne (Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA), Maija Treile (Latvijas Nacionālā bibliotēka), Katrīna Rudzīte un Ieva Laube (Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs), Odrija Kalve (Rīgas cirks), Inga Vasiļjeva (XIII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāju komandas vadītāja) un neatkarīgās mākslinieces Laima Jaunzema un Beate Poikāne.

Pasākumā tika nodrošināts zīmju valodas tulks kā arī reāllaika transkripcija.

Šeit neliels atskats uz notikumā notiekošo video formātā:

Darbnīcas dalībniece Dita no Sarunu festivāla “Lampa” uzsver, cik svarīga ir vēlme uzlabot vides pieejamību un jautāt padomu ekspertiem, kas zina. Nav viens pareizais veids, kā risināt pieejamību, risinājumi ir jāmeklē individuāli katram formātam un situācijai.

Elza no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja uzsver, cik svarīgas ir šādas apmācības kultūras darbiniekiem. Ļoti būtiski ir pilnveidot zināšanas nepārtraukti un būt kontaktā ar ekspertiem un mērķa grupu, lai izveidotie risinājumi strādātu vislabāk.


Foto: Andrejs Strokins

Jāpiemin, ka apmācību laikā tika realizētas sekojošas aktivitātes:
– klātienes tikšanās un projekta dalībnieku savstarpēja iepazīšanās
– divas tiešsaistes darbnīcas
– trešā tiešsaistes darbnīca (ar starptautiskiem ekspertiem), kas publiski pieejama plašākam interesentu lokam:


– individuālās mentoringa sesijas visas vasaras garumā
– jau pieminētais izveidoto kultūras produktu un pakalpojumu prezentāciju pasākums starptautiskajā jaunā teātra festivālā “Homo Novus”.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.



Atpakaļ