Bezmaksas kultūras pieejamības darbnīcu cikls “Kultivē iekļaušanu”Lai arī pēdējo gadu laikā pieejamas kultūras piedāvājums sabiedrībai ar nelielu regularitāti pieaug, kopējā situācija joprojām ir kritiska. Vai cilvēks ratiņkrēslā var aiziet uz koncertu, kuru vēlas? Vai cilvēki ar dzirdes traucējumiem brīvi var apmeklēt jebkuru teātra izrādi? Un ko neredzīgs cilvēks var darīt mākslas muzejā? Cilvēki ik dienu saskarās ar nopietniem šķēršļiem – liftu, titru neesamība, informācijas trūkums; tie ir tikai daži iemesli, kas traucē apmeklēt un baudīt kultūras notikumus pilnvērtīgi. Bet bieži vien ar ļoti vienkāršām metodēm iespējams veicināt ikvienam pieejamu kultūras piedāvājumu. Tieši šāds ir projekta “Kultivē iekļaušanu” mērķis.

Aicinām kultūras institūcijas un neatkarīgos mākslas profesionāļus pieteikties darbnīcu ciklam, kurā būs iespēja uzzināt par pieejamības un iekļaušanas jaunumiem, kā arī gūt praktiskas iemaņas, kas ļaus uzlabot sava kultūras piedāvājuma pieejamību plašākai sabiedrībai, domājot par cilvēkiem ar redzes, dzirdes, kustību un garīga rakstura traucējumiem. Darbnīcās radītie vai uzlabotie kultūras produkti tiks publiski prezentēti Starptautiskā Jaunā teātra festivāla “Homo Novus” laikā.

Biedrības “Latvijas Jaunā teātra institūts” (LJTI) projektu vadītāja un producente Ieva Briede, kas jau vairākus gadus padara pieejamus kultūras notikumus festivālā “Homo Novus”, novērojusi un piebilst: “Arī jau esošais “pieejamais” kultūras piedāvājums galu galā mēdz būt pavisam nepieejams, jo tā īstenošanā nav padomāts par niansēm ārpus norises vietas, izpalicis ekspertu viedoklis un vērtējums vai pietrūcis finansiālā atbalsta, kapacitātes. Pieejamības procesa uzsākšanu var īstenot gluži vienkāršā veidā – papētot un iedvesmojoties no citu institūciju paveiktā vai lūdzot padomu kopienu pārstāvjiem. Bieži vien no izmaiņām/uzlabojumiem attur bažas, ka pieejamības nodrošināšana ir dārga un derīga tikai tad, ja izdarīts viss nepieciešamais. Bet jāsāk atbilstoši iespējām, galvenais nepātraukt.”

Apmācību laikā paredzētās aktivitātes:

klātienes tikšanās un projekta dalībnieku savstarpēja iepazīšanās: 23. aprīlī plkst. 15.00 – 17.00 LJTI birojā Miera ielā 39-2, Rīgā;
pirmā tiešsaistes darbnīca: 30. aprīlī plkst. 15.00 – 17.00;
otrā tiešsaistes darbnīca: 7. maijā plkst. 15.00 – 17.00;
trešā tiešsaistes darbnīca, kas būs arī publiski pieejama plašākam interesentu lokam (ar starptautiskiem ekspertiem): 21. maijā plkst. 15.00 – 17.00;
individuālās mentoringa sesijas: jūnijs – augusts;
– izveidoto kultūras produktu un pakalpojumu prezentēšana Starptautiskajā jaunā teātra festivālā “Homo Novus” 3. septembrī (laiks un vieta tiks precizēta).
Dalība visās darbnīcās obligāta!

Pieteikšanās līdz 11. aprīlim. Vietu skaits ierobežots. No katras organizācijas var pieteikties 1-2 cilvēki. Nodarbības notiks latviešu valodā (nodarbība ar starptautiskajiem viesiem – angļu valodā). Izvēlēti tiks motivētākie dalībnieki, kuri vēlas veikt pārmaiņas konkrētam notikumam. Pieteikšanās veidlapa atrodama šeit: PIETEIKUMA ANKETA

Mācības organizē biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts”, kas jau vairākus gadus mērķtiecīgi strādā pie Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” pieejamības uzlabošanas. “Homo Novus” veido pasākumus, kas pieejami cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem. Pagājušajā gadā “Homo Novus” apmeklēja ievērojams skaits cilvēku no šīm kopienām. Vēlamies dalīties plašāk ar savu pieredzi, kā veicināt kultūras un mākslas pasākumu pieejamību un apmeklētāju dažādību.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.Atpakaļ