Aicinām apmeklēt mākslinieku apvienības “Grāfienes” izstādes “Ceļā” publisko programmu “Rīgas mākslas telpā”No 8. marta līdz 7. aprīlim Rīgas mākslas telpas Intro zālē skatāma izstāde “Ceļā”, kuru Prāgas Scenogrāfijas un teātra telpas kvadriennālei veidoja mākslinieku apvienība “Grāfienes” (Dace Ignatova, Justīne Jasjukeviča, Ildze Jurkovska, Marianna Lapiņa).


Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas 7. martā, foto: Didzis Grodzs

Izstādē paredzēta arī publiskā programma: 26. martā un 4. aprīlī izstādi “Ceļā” iespējams izstaigāt kopā ar kādu no autorēm, kas iepazīstinās ar ekspozīcijas tapšanas gaitu un dalīsies pārdomās par scenogrāfijas lomu teātrī. 28. martā plkst. 17.00 Rīgas mākslas telpas Intro zālē notiks publiska saruna “Uzmanību! Scenogrāfija!” ar jaunajām scenogrāfēm un pieredzējušiem nozares kolēģiem – Reini Dzudzilo un Lieni Pavlovsku. Īpašs notikums paredzēts 7. aprīlī, kad izstādes telpā norisināsies maketu darbnīca, kas aicinās visjaunākos apmeklētājus nodoties jauniem vizuāliem eksperimentiem un scenogrāfiskiem meklējumiem kopā ar māksliniecēm (ieteicamais vecums 6–12 gadi). Savukārt 7. aprīļa vakarā no pulksten 17.00 bērnu līdzveidotā scenogrāfijas ainava pārtaps “Grāfieņu” diskotēkā, kurā būs laipni gaidīts ikviens.

Savā darbā “Ceļā” jaunās mākslinieces, kas tikai pagājušajā gadā ieguva bakalaura grādu scenogrāfijā Latvijas Mākslas akadēmijā, scenogrāfiju uzlūko kā nerimstošu procesu, kas veidojas īpašās attiecībās ar vietu, laiku un kopienām un top burtiski apmeklētāju acu priekšā. “Ceļā” liek uzdot būtiskus jautājumus par teātra telpu un lomu un kā to iespējams būvēt kopā ar skatītājiem.

26. Martā plkst. 14:00 un 4. aprīlī plkst. 15:00 – ekskursijas ar izstādes māksliniecēm
28. martā plkst. 17:00 saruna “Uzmanību! Scenogrāfija!”
7. aprīlī –12:00 – 14:00 maketu darbnīca bērniem un no 17:00 diskotēka

Autori: apvienība “Grāfienes” – Dace Ignatova, Justīne Jasjukeviča, Ildze Jurkovska, Marianna Lapiņa
Operators: Dāvids Smiltiņš
Dramaturgs: Kirils Ēcis
Kuratore un mentore: Gundega Laiviņa
Producente: Sandra Lapkovska un biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts”
Tehniskais speciālists: Ieva Vīksne

Atskats uz Latvijas naiconālo un studentu izstādi 2023. gada jūnijā: Latvija PQ

Izstādi organizē Rīgas valstspilsētas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts”.Atpakaļ