Mēs nekad agrāk te neesam bijuši



Ģertrūdes ielas teātrī, Ģertrūdes ielā 101a
Otrdien, 5. maijā plkst. 19.00
Trešdien, 6. maijā plkst. 19.00 / izrāde izpārdota!
Angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā
Izrādes ilgums 1h20
Pēc izrādēm – saruna ar māksliniekiem.

Biļetes Biļešu Paradīzē (www.bilesuparadize.lv) un Latvijas Jaunā teātra institūtā Miera ielā 39-2 (samaksa tikai skaidrā naudā).
Cena – 10 eiro un 7 eiro (skolēniem, studentiem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti).
Skatuves mākslas profesionāļiem cena 7 eiro (rezervēt un iegādāties profesionāļu biļetes var tikai LJTI).

Par klaunu pārģērbies slepenpolicijas aģents, protestētājs sieviešu drēbēs, kas protesta laikā pazaudē augstpapēžu kurpi, šosejas vidū iestādīti koki – tās ir dažas no epizodēm Džona Džordana autobiogrāfiskajā izrādē-lekcijā “Mēs nekad agrāk te neesam bijuši”, kurā viņš dalās savā nepilnus 30 gadus ilgajā aktīvista pieredzē un jautā, kā iespējams saglabāt drosmi un rīcības spēju šodien.

Izrādē cieši savijas Džona Džordana personīgais stāsts ar mākslinieciskā aktīvisma neseno vēsturi. Izrādes muzikālo partitūru ir radījis un izpilda viņa dēls Džeks Džordans, kuru tēvs bērnībā paņēma līdzi uz klimata protestētāju nometni Itālijā, kur viņš piedzīvoja policijas uzbrukumu nevardarbīgiem akcijas dalībniekiem. Džons Džordans ir viens no atraktīvo protesta kustību “Atgūsim ielas” (Reclaim the Streets) un “Slepenā nemierniecisko dumpinieku –  klaunu armija” (Clandestine Insurgent Rebel Clown Army) iniciatoriem Lielbritānijā, kas izmainīja protestu kultūru un drīz vien izvērtās par globālām kustībām visā pasaulē. Arī pašai izrādei raksturīga asprātīga teatralitāte, karnevāliskums un notikumu dramaturģija, kas citkārt līdzējusi padarīt antikapitālisma kustības un akcijas atvērtas, pieejamas un simpātiskas. Izrādē ir kaut kas no grēksūdzei raksturīgas intīmas atklātības, kas savienojumā ar izglītojošu lekciju un pāris burvju trikiem izaug absurdā apokalipses mēģinājumā.

Džona Džordana un viņa līdzgaitnieces Izabellas Fremo izveidotā “Dumpīgās iztēles laboratorija” (Laboratory of Insurrectionary Imagination) jau 10 gadus dažādos kontekstos apvieno māksliniekus un aktīvistus kopīgās meistardarbnīcās un akcijās visā Eiropā. Taču 2014. gadā, kad Berlīnes festivāls “Foreign Affairs” piedāvāja producēt kārtējo protesta akciju, viņi nolēma iestudēt teātra izrādi, ko nebija darījuši vairāk nekā 20 gadus. Šī izrāde ir arī par cilvēciskām šaubām un pagurumu, cerot, ka pasaule reaģēs un mainīsies. Par godīgumu pret sevi un par to, ka nedrīkst padoties.

Ideja Laboratory of Insurrectionary Imagination (Labofii)
Izpildījums Džons Džordans
Mūzika Džeks Džordans
Scenogrāfija Odrē Buvjē & Džonatans Vidāls (no MIT Collective)
Filma Kips Kiprianovs
Režijas konsultante Saša Flokena
Gaisma Olivjē Burgiņons
Skype sarunas ar Deividu Grēberu, Naomi Kleinu, Polu Masonu, Rebeku Solnitu u.c.

Izrāde ir daļa no plašāka projekta, kurā iekļauta arī Labofii meistardarbnīcu “Māksla, aktīvisms un klimata pārmaiņas” Izabella Fremo vadībā. Darbnīca notiks no 7. līdz 10. maijam Cēsīs, Ruckas mākslas un rezidenču centrā.

Izrādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un ES programma “Kultūra” un tā ir projekta “Imagine 2020: māksla un klimata pārmaiņas” aktivitāte.



Atpakaļ