Māksla, aktīvisms un klimata izmaiņas



Laboratory of Insurrectionary Imagination darbnīcā, kas notiks 2015. gada 7.-10. maijā Ruckas muižā Cēsīs, apstiprināti šādi dalībnieki:

kino režisors Kaspars Goba, Latvija, vides aktīvists, Lucavsalas ekokopienas koordinators Emīls Hlevickis, Latvija, kino režisors Dāvis Kaņepe, Latvija, vides aktīviste, lektore Jana Simanovska, Latvija, alternatīvās ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības apmācību vadītāja GLEN Europe, KKC direktore Liene Jurgelāne, Latvija, horeogrāfe Agnese Bordjukova, Latvija, vides zinātniece Krista Pētersone, Latvija, vides aktīviste, Homo Ecos darbiniece Lelde Zēna, Latvija, scenogrāfijas studente Austra Hauks, Latvija, tiesību aktīvists Sandris Ādminis, Latvija, teātra režisors un dizaneris Alberto di Gennaro, Latvija, vides dizaina studente Alise Brante, Latvija, ģeogrāfe, starptautisko vides projektu vadītāja Aija Zučika, Latvija, režisors Mārtiņš Eihe, Latvija, HIV pacientu atbalsta centra brīvprātīgā Ineta Zēna, Latvija, arhitekte, fotogrāfe Elīna Buka, Latvija, Climate Action Network International asistente Līga Efeja, Latvija, Greenpeace akciju koordinators  Tibor Ferencz, Čehija, Brestas vides apziņas centra Ecohome aktīviste Viktoria Murashka, Baltkrievija, aktrise un pētniece Anu Koskinen, Somija.

Laboratory of Insurrectionary Imagination
jeb Labofii ir divu mākslinieku un aktīvistu Džona Džordana (John Jordan) un Izabellas Fremo (Isabelle Fremeaux) kolektīvs no Francijas, kas rīko radikālas, mākslas un prieka cauraustas pretošanās akcijas pastāvošajai kārtībai. Labofii apvieno mākslu un dzīvi, radošumu un pretošanos, priekšlikumu un protestu. Savu darbību Labofii uzsāka Lielbritānijā, kur viņi rekrutēja klaunu – dumpinieku armiju, nesankcionēti stādīja kokus ielās, vadīja kursus postkapitālisma kultūrā, apmētāja baņķierus ar sniega pikām, simtiem pamestu divriteņu pārvērta pretošanās mašīnās un sarīkoja dumpinieku regati, lai apturētu akmeņogļu spēkstacijas darbību. Labofii tieši un nesaudzīgi ir vērsušies pie virknes mākslas institūciju, aicinot skaidrot to mākslinieciskās misijas samērojamību ar attiecīgās institūcijas sponsoru un finansētāju politiku. Dumpis viņiem ir mākslas akts, bet māksla – gatavošanās dumpim.

Šogad kolektīva lielākais mākslas un pārliecības projekts ir protesti kārtējā ANO Klimata samita laikā, kas decembrī notiks Parīzē. Lai apkopotu iespējami daudz vizionāru un praktisku ideju, kuras likt lietā Parīzes protestos pret lielvalstu ‘strausa politiku’ attiecībā uz klimata izmaiņām un globālo ekonomikas kursu, visu šo gadu mākslinieki dažādās Eiropas vietās vada darbnīcas vietējiem māksliniekiem un aktīvistiem. Tikko kā ir beigusies darbnīca Beļģijas pilsētā Ģentē, nākošā notiks maijā pie mums.

Darbnīcu rīko Latvijas Jaunā teātra institūts un tā ir iekļauta Eiropas projektā IMAGINE 2020: Art and Climate Change, ko atbalsta ES programma “Kultūra” un Valsts Kultūrkapitāla fonds.



Atpakaļ