Kopīga telpa un kopīgs laiks dejas māksliniekiem“Kopīga telpa, kopīgs laiks” radās kā iecere sapulcināt dažādu paaudžu Latvijas laikmetīgās dejas aktīvos māksliniekus vienā telpā un vienā laikā un radīt apstākļus, kur, neskatoties uz estētiskajām un pieredžu atšķirībām, visi var brīvi runāt par idejām, radošo praksi, neatkarīga mākslinieka izvēlēm un pieredzēm.

Latvijas dejas vides īpatnība ir tāda, ka to veido tikai neatkarīgi un uz atsevišķu projektu pamata strādājoši mākslinieki, jo citas alternatīvas Latvijas situācijā nav. Dejas mākslinieki pēc definīcijas ir elastīgi, daudzfunkcionējoši nomadi, kas var strādāt visdažādākajos apstākļos un kombinācijās. Bet vai šī brīnišķīgā brīvība nekļūst arī par šķērsli attīstībai? Augot dejas mākslinieku skaitam, kas apdzīvo to pašu mazo vidi, aug dejas ” kritiksā masa” un aktuāls kļūst jautājums, kā mēs sadarbojamies, kas ir dejas specifiskā problemātika un ko deja spēj pateikt par šo laiku, situāciju un kontekstu, ko nevar citi žanri?

14.-16. februārī LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” 3 dienu darbnīcā jeb mikro rezidencē tikās, kopīgi sarunājās, kustējās un apmainījās ar idejām un viedokļiem  19 dejas mākslinieki un producenti. Procesu vadīja britu dejas mākslinieks un pasniedzējs Džonatans Barouzs un projekta idejas autore Laura Stašāne.

Trīs dienās uzbūvējām kopīgas domāšanas, iztēles un solidaritātes telpu, kas bija iedvesmojoša un bagātīga, un ļoti vajadzīga lšajā laikā. Paldies Agnese Bordjukova, Elīna Lutce, Eva Krūmiņa, Katrīna Albuže, Linda Krūmiņa, Agate Bankava, Ieva Gaurilčikaite, Jana Jacuka, Līga Ūbele, Laura Gorodko, Ina Ločmele, Inta Balode, Lilija Lipora, Rūdolfs Gediņš, Sintija Siliņa, Ramona Galkina, Elīna Gaitjukeviča, Rūta Pūce, Vilnis Bīriņš.

15. februāra vakarā, paplašinot kopīgu telpu un laiku, Zirgu pastā notika Džonatana Barouza publiskā lekcija “Politika”  un filmas “52 portreti” seanss.

Pasākums notika ar VKKF un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu.

 Atpakaļ