Šīgada festivāls “Homo Novus” ceļā uz Rīgu, Zvejniekciemu un AizputiIkgadējais starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” šogad notiks no 8. līdz 18. septembrim, piedāvājot divdesmit trīs izrādes un kultūras notikumus gan Rīgā, gan vairākos Latvijas reģionos. Programmā iekļauti latviešu mākslinieku Ivetas Poles, Lienes Pavlovskas, Katrīnas Dūkas un Voldemāra Johansona jaundarbi, kā arī izrādes, kas tapušas ciešā sadarbībā ar māksliniekiem no Norvēģijas, Kanādas, Itālijas, Vācijas, Austrālijas, ASV un citām valstīm.

Šajā pārmaiņu un satricinājumu gadā vēlamies atgriezties pie pazīstamā, tāpēc festivāla centrs atradīsies Vidzemes tirgū – vietā, kurā gan praktiski, gan simboliski vienmēr notikusi cilvēku sastapšanās un mijiedarbība visvienkāršākajā cilvēciskajā līmenī. Festivāla uzmanības centrā ir satikšanās prieks, līdzveidošana, pastāvēšana kopā, vienā laikā un telpā, ķermeņa trauslums un spēja mainīties, kā arī apziņa, ka visi esam saistīti neskaitāmos veidos. 

Īpaša uzmanība šogad un turpmāk festivālā tiks pievērsta izrāžu pieejamībai. Tam, lai māksla būtu ne tikai domāta, bet patiešām arī sasniedzama ikvienam. Programmā iekļautas izrādes, kas paredzētas arī neredzīgiem un nedzirdīgiem skatītājiem, kā arī ar brīvprātīgo festivāla dalībnieku atbalstu centīsimies nodrošināt piekļuvi izrāžu vietām cilvēkiem ratiņkrēslos.

“Homo Novus” kā vienmēr ir gatavs pārmaiņām, meklējot jaunus organizatoriskus un radošus izrāžu pasniegšanas veidus, tāpēc arī šogad festivāla apmeklētāji tiks aicināti pieņemt un izmēģināt dažādas jaunas izrāžu prakses un pieredzes. Desmit dienu laikā izrādes notiks visdažādākajos formātos – klātienē, attālināti, pa telefonu un tekstveidā –, nebaidoties uzdot neērtus jautājumus sev un citiem, mēģinot ieklausīties šķietami nedzirdamajā un uzmanīgāk pavērot to, kas liekas dots un nemainīgs. 

Šis ir pirmais festivāls jaunās Latvijas Jaunā teātra institūta komandas un mākslinieciskās vadītājas Bekas Bergeres vadībā, bet tā virziens paliek nemainīgs – mēs turpinām lūkoties uz priekšu, radīt nemieru, uzrunāt, atvērt, ievainot, dziedināt un kopīgi spert soļus vēl nezināmās teritorijās.

Festivāla programma: Homo Novus 2021Atpakaļ