Seminārs: Invaliditāte un kultūras menedžments
Pēdējos gados kultūras norises vietas dažādās valstīs aizvien aktīvāk ievieš pieejamības pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti. Nodrošinot surdotulkojumu, audio aprakstus vai nodrošinot nomierinošu atmosfēru, kultūras iestādes cenšas radīt tādus apstākļus, lai cilvēki ar invaliditāti, kā arī viņu ģimenes locekļi un draugi varētu baudīt kultūras piedāvājumu kopā.
Tomēr, domājot par pieejamību, pastāv kāds bieži novārtā atstāts aspekts – cilvēkus ar invaliditāti ir svarīgi iekļaut arī kultūras organizāciju darba kolektīvos un regulāri aicināt piedalīties notikumos kā māksliniekus.
Ja uz sociālo iekļaušanu un dažādību raugās kā uz vienotu veselumu, nevis pa atsevišķām daļām, var atrast dažādus radošus risinājumus šai problēmai. Šajā kultūras menedžmentam veltītajā seminārā apspriedīsim invaliditātes jēdzienu un sabiedrības attieksmi pret to, tāpat uzzināsim vairāk par pieejamību un pieejamības pakalpojumu ieviešanu, izvērtēsim, kā dažādi kultūras organizācijas departamenti (administratīvā un mākslinieciskā vadība, kuratori, komunikācijas daļa, producenti, izglītības programmu veidotāji, tehniskie un administratīvie darbinieki) veicina pieejamību.
Lektore – Marija Vlahu (“Acesso Cultura | Access Culture”, Portugāle)
Marija Vlahu ir kultūras menedžmenta un komunikācijas konsultante. Viņa ir “Acesso Cultura | Access Culture” dibinātāja un izpilddirektore, šī organizācija veicina fizisko, sociālo un intelektuālo līdzdalību kultūrā. Viņa ir bilingvālā (angļu/portugāļu val.) bloga “Prātojot par kultūru” autore, kur viņa raksta esejas par kultūru, mākslu, muzejiem, kultūras menedžmentu un komunikāciju, pieejamību. Viņa piedalījās Eiropas projekta “RESHAPE – Reflect, Share, Practice, Experiment” sadaļā “Māksla un pilsonība”, un iepriekš viņa strādājusi par komunikācijas vadītāju São Luiz teātrī un zinātnes un tehnoloģiju muzejā “Pavilion of Knowledge – Ciência Viva” Portugālē.
Mērķauditorija: kultūras nozares darbinieki – kultūras organizāciju vadītāji un menedžeri, producenti, kuratori, mākslas mediatori un citi.
Norises datumi un laiki: Tiešsaistē, 2023. gada 10. un 11. maijā no 13:00 līdz 17:00 (katru dienu).
Darba valoda: angļu (pēdējā stunda norisināsies latviešu valodā, lai apkopotu un nostiprinātu jauniegūto informāciju un lokalizētu kontekstu kopā ar Lību Bērziņu).
Dalības maksa: 30 eiro vienam dalībniekam. Rēķinu nosūtīs LJTI pirms semināra. Šī summa segs lektores dalību seminārā.
Aicinām semināram reģistrēties līdz 1. maijam (pieejamas 20 vietas): https://forms.gle/GKgyuMDxqj1L1GEj6
Foto: Ingus Bajārs, “Back to Back Theatre” filma “Ēna” 2022. gada festivālā “Homo Novus”
Atpakaļ