Polijas teātra kolektīva “Vārda brīvības zona” bezmaksas viesizrādes “IMPĒRIJA”16. maijā Daugavpilī un 18. maijā Rīgā būs skatāma Polijas teātra kolektīva “Vārda brīvības zona” izrāde “Impērija” (rež. A. Borkovska). Izrādes pamatā ir humānās palīdzības sniedzēju pieredzes uz Polijas-Baltkrievijas robežas.  Izrāde “Impērija” ir performatīva instalācija, kas aicina skatītāju pārdomāt migrācijas krīzi no robežšķērsotāju, brīvprātīgo un robežsardzes redzespunktiem.

Kolektīvs “Vārda brīvības zona” ir 2012. gadāgada izveidota apvienība, kas izmanto mākslinieciskus izteiksmes līdzekļus, lai aktualizētu dažādas sabiedrības norises Polijā un plašāk Eiropā, un aicinātu izprast to ietekmi uz dažādām personu grupām, tai skaitā, bēgļiem. 2023. gadā izrāde “Impērija” tapa ar Gdaņskas Šekspīra festivāla atbalstu, tika iekļauta Varšanas Powszechny teātra repertuārā un maijā būs redzama viesizrādēs Latvijā un Lietuvā.

Izrāde “Impērija” būs skatāma Daugavpilī ceturtdien, 16. maijā, plkst. 19.00 Saules skolā (Saules iela 8, Daugavpils) un Rīgā sestdien, 18. maijā, plkst. 20.00 Dirty Deal Teatro (Talsu iela 1, Rīga). Izrāde norisināsies poļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā. Pēc izrādes sekos diskusija ar izrādes autoriem un biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāvjiem par situāciju uz ES-Baltkrievijas robežas.

Ieeja bez maksas, iepriekš reģistrējoties:

izrādei Daugavpilī https://forms.gle/L3FbaDDitfAUK1YE9
izrādei Rīgā: https://forms.gle/FSEQRLBAY5NJFvAEA

Papildu informācija par izrādi Empire – Teatr Powszechny un tās radošo komandu Team – Strefa Wolnosłowa (strefawolnoslowa.pl)

Facebook pasākums Saules skolā Daugavpilī: https://www.facebook.com/events/796312802054691

Facebook pasākums Dirty Deal Teatro Rīgā: https://www.facebook.com/events/456093740465994 

Viesizrādes “Impērija” norisi Latvijā finansiāli atbalsta EEZ un Norvēģijas grantu programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” un organizē biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu.

Biedrības „Gribu palīdzēt bēgļiem” mērķis ir sniegt praktisku, tūlītēju un brīvprātīgu palīdzību patvēruma meklētājiem, bēgļiem un starptautiskās aizsardzības saņēmējiem, vienlaikus veicinot šo cilvēku integrāciju Latvijā. “Gribu palīdzēt bēgļiem” ziedojumu konts: LV24HABA0551041611130.Atpakaļ