Noslēdzošā “Baltic Take Over” asambleja – HelsinkosBiedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts” (LJTI) ir daļa no jauna projekta “Baltic Take Over”, kura rezultātā Somijas galvaspilsētā Helsinkos 2023. gadā tiks radīts festivāls ar Baltijas valstu programmu. Projekta ceturtā un noslēdzošā tikšanās jeb asambleja notika Helsinkos festivāla “Baltic Circle” laikā, un tajā piedalījās 15 mākslinieki un kuratori no Baltijas valstīm, tostarp LJTI radošā direktore Beka Bergere un producente Ieva Briede, apvienības “Laukuu” pārstāvji – dejas kritiķe Inta Balode un rotu māksliniece Ginta Grūbe, biedrības “Sansusī” pārstāvis – komponists Platons Buravickis – un teātra trupas “KVADRIFRONS” pārstāvis – režisors Klāvs Mellis.

No 16. līdz 20. novembrim 15 mākslinieki un kuratori no Baltijas valstīm viesojās Helsinkos uz projekta “Baltic Take Over” noslēdzošo tikšanos pirms gaidāmā festivāla 2023. gada jūnijā. Piecu dienu laikā mākslinieki viesojās festivāla potenciālajās norises vietās, lai ar to saimniekiem pārrunātu telpu izmantošanas nosacījumus un specifikāciju – Kiasma / URB, Annantalo, Viirus Theatre, Zodiak, Arts Management Helsinki, Dance House Helsinki, Dance Information Centre Helsinki un Wauhaus studio. Vizītes laikā māksliniekiem bija iespēja apmeklēt starptautisko teātra festivālu “Baltic Circle” – asociācijas “Rampa” veidoto izrādi “Inviting precarious perspectives”, “Henriikka Himma & working group” izrādi “I was living in a strange place”, kā arī Biret & Gáddjá Haarla Pieski izrādi “Starting from Staring – Čalmmiid Čađa”.

Papildus norišu vietu un festivāla apmeklēšanai mākslinieki un kuratori rīkoja kopīgās tikšanās, lai apspriestu dažādas ar 2023. gada festivālu saistītas detaļas.

Līdz šim Baltijas partneri organizējuši četras mākslinieku tikšanās jeb asamblejas katra partnera festivāla kontekstā. Katru tikšanos kūrēja un veidoja uzņemošais partneris, ietverot lekcijas, darbnīcas, sarunas ar festivālu māksliniekiem un objektu apmeklējumus.
Ja vēlies sekot līdzi jaunumiem, dodies uz baltictakeover.com

“Baltic Take Over” ir festivāls un sadarbības process, ko īsteno trīs Baltijas kultūras nevalstiskās organizācijas un to pārstāvji – Lietuvas Dejas informācijas centrs / Jaunās Baltijas dejas festivāls un Gintare Masteikaite (Gintarė Masteikaitė), Kanuti Gildi SAAL / SAAL Biennaall un Prīts Rauds (Priit Raud), kā arī Latvijas Jaunā teātra institūts / Homo Novus un Beka Bergere (Bek Berger). Sadarbībā ar četrām Helsinku organizācijām – Kiasma / URB, Annantalo, Viirus Theatre and Mad House Helsinki) – partneri no Baltijas veidos nedēļu garu festivālu Helsinkos 2023. gada jūnijā.Atpakaļ