Norisinās kultūras piekļūstamības darbnīcu cikls “Kultivē iekļaušanu”23. aprīlī ar klātienes tikšanos un dalībnieku savstarpēju iepazīšanos tika atklāts piekļūstamības darbnīcu cikls “Kultivē iekļaušanu”, kas norisināsies līdz pat 3. septembrim, kad Starptautiskajā jaunā teātra festivālā “Homo Novus” tiks prezentētas pieejamu kultūras notikumu un pakalpojumu realizēšanas idejas.

 

Aprīlī un maijā darbnīcu cikla dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām turpinās tikties tiešsaistē, taču 21. maijā norisināsies darbnīca ar starptautiskiem ekspertiem – pieejamības mentori Mariju Vlačū (Maria Vlachou) no “Access Culture” (Portugāle) un mākslinieci, Īrijas nedzirdīgo biedrības valdes priekšsēdētāju Liannu Kvigliju (Lianne Quigley). Darbnīca būs pieejama publiski jebkuram interesentam. Pēc publiskās darbnīcas visas vasaras garumā sāksies apmācību cikla nākamais posms, kura laikā notiks dalībnieku individuāls darbs ar mentoriem.

Latvijas Jaunā teātra institūta pieejamības eksperte un viena no darbnīcu cikla vadītājām Lība Bērziņa: “Šīs mācības būvētas tā, lai būtu arī praktisks iznākums – jauni, plašākai sabiedrībai pieejami kultūras notikumi. Prieks par visiem dalībniekiem, kuri ir gan no teātriem, gan muzejiem, kā arī citām kultūras institūcijām un ir patiesi ieinteresēti, lai kultūra kļūtu pieejama arī cilvēkiem ar redzes, dzirdes, kustību un garīga rakstura traucējumiem. Nosacīti teorētiskā daļa tuvojas jau noslēgumam. Tālāk vasarā dalībnieki darbosies patstāvīgi pie saviem kultūras un mākslas notikumiem, lai rudenī tos prezentētu festivālā “Homo Novus”.”

Mācības organizē biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts”, kas jau vairākus gadus mērķtiecīgi strādā pie Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” piekļūstamības uzlabošanas. “Homo Novus” veido pasākumus, kurus pamazām arvien vairāk var apmeklēt un pilnvērtīgi pieredzēt arī skatītāji ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem. Pagājušajā gadā “Homo Novus” apmeklēja ievērojams skaits cilvēku no šīm kopienām. Vēlamies dalīties plašāk ar savu pieredzi, kā veicināt kultūras un mākslas pasākumu piekļūstamību un apmeklētāju dažādību.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.Atpakaļ