“Meža skolas” pirmās nodarbības ieraksts ar Rebeku Birču kādreizējā Norvēģijas meža substrātā
Latvijas Jaunā teātra institūts no 2022. gada oktobra līdz 2023. gada martam īstenos projektu “Meža skola”. Sešās tiešsaistes diskusiju sesijās kuratore Bek Berger un mākslinieki Rebeka Birča, Daniels Pelcs un Sisija Vesterberga kopā ar citiem starptautiskiem māksliniekiem, zinātniekiem un vides aktīvistiem, dodoties lauka darbos uz savu pārstāvēto valstu mežiem, apspriedīs meža atšķirīgās ekosistēmas un to nozīmi konkrēto valstu sabiedrībā.
Katra no diskusijām norisināsies kādā konkrētā mežā, aicinot augus, radības, augsni un akmeņus būt daļai no diskusijas. Diskusiju mērķis ir savest kopā dažādus māksliniekus mākslas un zinātnes disciplīnu (bioloģijas, botānikas, lihenoloģijas, sociālo zinātņu, lauksaimniecības) pārstāvjus, kā arī citus meža nozares profesionāļus un entuziastus, lai izveidotu savstarpējas sadarbības un sarunātos par visiem iesaistītajiem interesējošu tēmu – mežu.
“Meža skola” norisināsies reizi mēnesī. Pirmā sesija norisinājās 4. oktobrī 13:00–14:30 kopā ar Rebeku Birču kādreizējā Norvēģijas meža substrātā. Skaties tās ierakstu:
Lai pieslēgtos nākamajām sesijām, izmanto šo zoom linku – ej.uz/mezaskola
Meža skolas veidotāji
Rebeka Birča (NO) ir māksliniece, kura strādā ar cilvēku un viņu vietējo ainavu samezglojumiem. Viņas ilgtermiņa pētniecības projekts “Lichen Covered Stick” izsekoja cilvēka un ķērpja tikšanās vēsturei. Pašlaik viņa ir vieslektore Oslo Vides humanitāro zinātņu skolā.
Beka Bergere (LV) ir māksliniece un Latvijas Jaunā teātra institūta mākslinieciskā vadītāja. Personīgajā praksē viņa ir strādājusi Vācijas, Itālijas un Latvijas mežos un purvos, pētot un meklējot mehānismus, kā radīt mākslu dabai, ne cilvēkiem.
Daniels Pelcs (SE) ir mākslinieks, Rejmyre Art Lab līdzdibinātājs un Tēlotājmākslas akadēmijas profesors Somijā.
Sisija Vesterberga (SE) ir māksliniece, Rejmyre Art Lab līdzdibinātāja un vecākā pasniedzēja Konstfaka Mākslas, amatniecības un dizaina universitātē Zviedrijā.
Notikumu īsteno projekts “ACT: māksla, klimats, pārmaiņas”, atbalsta ES programma “Radošā Eiropa” un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma “Kultūra”
“ACT: māksla, klimats un pārmaiņas” ir Eiropas līmeņa sadarbības projekts, kura uzmanības centrā ir ekoloģija, klimats un sociālās pārmaiņas. Klimata krīzes, masveida izmiršanas un augošas nevienlīdzības laikā projekta partneri strādā kopā ar māksliniekiem, zinātniekiem un aktīvistiem, lai meklētu cerību, apvienotu plašu globālo perspektīvu ar specifiskām lokālajām iespējām un aicinātu rīkoties. “ACT” tīklojumā darbojas 10 partneri no 10 Eiropas valstīm. Papildu info: artclimatetransition.eu
Atpakaļ