Meža skolas otrās sesijas ieraksts ar Sisiju Vesterbergu no Stokholmas industriālā rajona
Otrajā Meža skolas nodarbībā māksliniece Sisija Vesterberga runāja par ūdens piesārņojumu un ezerā, kas atrodas Stokholmas industriālajā rajonā, izmantoja vienu no sevis izveidotajiem ūdens filtriem. Māksliniecei pievienojās īpašais viesis, hidroģeologs Džekers Jarsjē, Stokholmas universitātes profesors. Vieta: Hägersten, Stokholma, Zviedrija
Otrā sesija norisinājās 8. novembrī 13:00–14:30 kopā ar Sisiju Vesterbergu un hidroģeologu Džekeru Jarsjē. Sesijas ierakstu skaties šeit:
Lai pieslēgtos sesijām, izmanto šo zoom linku – ej.uz/mezaskola
Meža skolas veidotāji
Rebeka Birča (NO) ir māksliniece, kura strādā ar cilvēku un viņu vietējo ainavu samezglojumiem. Viņas ilgtermiņa pētniecības projekts “Lichen Covered Stick” izsekoja cilvēka un ķērpja tikšanās vēsturei. Pašlaik viņa ir vieslektore Oslo Vides humanitāro zinātņu skolā.
Beka Bergere (LV) ir māksliniece un Latvijas Jaunā teātra institūta mākslinieciskā vadītāja. Personīgajā praksē viņa ir strādājusi Vācijas, Itālijas un Latvijas mežos un purvos, pētot un meklējot mehānismus, kā radīt mākslu dabai, ne cilvēkiem.
Daniels Pelcs (SE) ir mākslinieks, Rejmyre Art Lab līdzdibinātājs un Tēlotājmākslas akadēmijas profesors Somijā.
Sisija Vesterberga (SE) ir māksliniece, Rejmyre Art Lab līdzdibinātāja un vecākā pasniedzēja Konstfaka Mākslas, amatniecības un dizaina universitātē Zviedrijā.
Notikumu īsteno projekts “ACT: māksla, klimats, pārmaiņas”, atbalsta ES programma “Radošā Eiropa” un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma “Kultūra”
“ACT: māksla, klimats un pārmaiņas” ir Eiropas līmeņa sadarbības projekts, kura uzmanības centrā ir ekoloģija, klimats un sociālās pārmaiņas. Klimata krīzes, masveida izmiršanas un augošas nevienlīdzības laikā projekta partneri strādā kopā ar māksliniekiem, zinātniekiem un aktīvistiem, lai meklētu cerību, apvienotu plašu globālo perspektīvu ar specifiskām lokālajām iespējām un aicinātu rīkoties. “ACT” tīklojumā darbojas 10 partneri no 10 Eiropas valstīm. Papildu info: artclimatetransition.eu
Atpakaļ