Meža skolas noslēdzošās sesijas ieraksts ar māksliniekiem Rasu un Raiti Šmitiem un biotopu eksperti Aneti Pošivu-BunkovskuLJTI pojekta “Meža skola” sestā un noslēdzošā sesija kopā ar mākslinieku Raiti Šmitu un biotopu eksperti Aneti Pošivu-Bunkovsku norisinājās 28. martā 15:00–16:30.

Noslēdzam diskusiju ciklu “Meža skola”, atrodoties… pārsteigums, pārsteigums… kādā no Latvijas mežiem. Mākslinieks Raitis Šmits dalījās pieredzē ar saviem novērojumiem un atziņām, veidojot mākslas darbu “Atmosfēriskais mežs”, kas vizualizē komplicētās attiecības starp mežu, klimata pārmaiņām un atmosfēru. Darbs ir balstīts mākslinieciskā pētījumā, kas trīs gadus norisinājās Finvaldes mežos Šveicē – senos Alpu skujkoku mežos, kas cieš no sausuma. Māksliniekam pievienojās biotopu eksperte Anete Pošiva-Bunkovska.

Sestās sesijas ierakstu skaties šeit:

Meža skolas veidotāji
Rebeka Birča (NO) ir māksliniece, kura strādā ar cilvēku un viņu vietējo ainavu samezglojumiem. Viņas ilgtermiņa pētniecības projekts “Lichen Covered Stick” izsekoja cilvēka un ķērpja tikšanās vēsturei. Pašlaik viņa ir vieslektore Oslo Vides humanitāro zinātņu skolā.
Beka Bergere (LV) ir māksliniece un Latvijas Jaunā teātra institūta mākslinieciskā vadītāja. Personīgajā praksē viņa ir strādājusi Vācijas, Itālijas un Latvijas mežos un purvos, pētot un meklējot mehānismus, kā radīt mākslu dabai, ne cilvēkiem.
Daniels Pelcs (SE) ir mākslinieks, Rejmyre Art Lab līdzdibinātājs un Tēlotājmākslas akadēmijas profesors Somijā.
Sisija Vesterberga (SE) ir māksliniece, Rejmyre Art Lab līdzdibinātāja un vecākā pasniedzēja Konstfaka Mākslas, amatniecības un dizaina universitātē Zviedrijā.

Notikumu īsteno projekts “ACT: māksla, klimats, pārmaiņas”, atbalsta ES programma “Radošā Eiropa” un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma “Kultūra”

“ACT: māksla, klimats un pārmaiņas” ir Eiropas līmeņa sadarbības projekts, kura uzmanības centrā ir ekoloģija, klimats un sociālās pārmaiņas. Klimata krīzes, masveida izmiršanas un augošas nevienlīdzības laikā projekta partneri strādā kopā ar māksliniekiem, zinātniekiem un aktīvistiem, lai meklētu cerību, apvienotu plašu globālo perspektīvu ar specifiskām lokālajām iespējām un aicinātu rīkoties. “ACT” tīklojumā darbojas 10 partneri no 10 Eiropas valstīm. Papildu info: artclimatetransition.eu

  Atpakaļ