Meža skolas ceturtās sesijas ieraksts ar Nanu Francisku Šotlenderi no “Nordhavn tip” Kopenhāgenā



Skaties Meža skolas ceturtās sesijas ierakstu kopā ar Nanu Francisku Šotlenderi no Nordhavn tip – pamesta meliorācijas projekta Kopenhāgenas ostā, ko ieskauj industriālie rajoni, būvlaukumi un kuģu termināļi.

Kopenhāgena ir attīstījusies, pateicoties meliorācijas projektiem, un šis process joprojām turpinās. Atrodoties uz šīs zemes un kopā ar tiem, kas šeit dzīvo, atskatīsimies uz to, kas bija pirms tam, iepazīsim, kas ir tagad, un padomāsim par šādu vietu nākotni.

Ceturtās sesijas ierakstu skaties šeit:

Nana Franciska Šotlendere ir Kopenhāgenā dzīvojoša māksliniece, kura strādā ar pētniecībā balstītu, iekļaujošu attiecību radīšanu, veicinot satikšanos un apmaiņu starp būtnēm un parādībām, kas nav tikai cilvēciskas. Viņas darbā galvenais ir ķermeņa izmantošana filozofisku, teorētisku un zinātnisku jēdzienu pārveidošanai miesiskā pieredzē. Pēdējos gados viņa koncentrējas uz būtnēm, teritorijām un materiāliem, kas veidojas cilvēka iejaukšanās, ieguves un patēriņa rezultātā.

Lai pieslēgtos sesijām, izmanto šo Zoom linku – ej.uz/mezaskola

Meža skolas veidotāji
Rebeka Birča (NO) ir māksliniece, kura strādā ar cilvēku un viņu vietējo ainavu samezglojumiem. Viņas ilgtermiņa pētniecības projekts “Lichen Covered Stick” izsekoja cilvēka un ķērpja tikšanās vēsturei. Pašlaik viņa ir vieslektore Oslo Vides humanitāro zinātņu skolā.
Beka Bergere (LV) ir māksliniece un Latvijas Jaunā teātra institūta mākslinieciskā vadītāja. Personīgajā praksē viņa ir strādājusi Vācijas, Itālijas un Latvijas mežos un purvos, pētot un meklējot mehānismus, kā radīt mākslu dabai, ne cilvēkiem.
Daniels Pelcs (SE) ir mākslinieks, Rejmyre Art Lab līdzdibinātājs un Tēlotājmākslas akadēmijas profesors Somijā.
Sisija Vesterberga (SE) ir māksliniece, Rejmyre Art Lab līdzdibinātāja un vecākā pasniedzēja Konstfaka Mākslas, amatniecības un dizaina universitātē Zviedrijā.

Notikumu īsteno projekts “ACT: māksla, klimats, pārmaiņas”, atbalsta ES programma “Radošā Eiropa” un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma “Kultūra”

“ACT: māksla, klimats un pārmaiņas” ir Eiropas līmeņa sadarbības projekts, kura uzmanības centrā ir ekoloģija, klimats un sociālās pārmaiņas. Klimata krīzes, masveida izmiršanas un augošas nevienlīdzības laikā projekta partneri strādā kopā ar māksliniekiem, zinātniekiem un aktīvistiem, lai meklētu cerību, apvienotu plašu globālo perspektīvu ar specifiskām lokālajām iespējām un aicinātu rīkoties. “ACT” tīklojumā darbojas 10 partneri no 10 Eiropas valstīm. Papildu info: artclimatetransition.eu

  



Atpakaļ