Meklējam mākslinieku no Latvijas dalībai Vasaras skolā 2023 Skopjē, Ziemeļmaķedonijā!2023. gadā no 4. līdz 9. jūnijam Jauno iniciatīvu centrs mākslas un kultūras jomā Lokomotiva (Ziemeļmaķedonija) rīko starptautisku Vasaras skolu Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē desmit skatuves mākslas profesionāļiem no Portugāles, Anglijas, Slovēnijas, Nīderlandes, Francijas, Beļģijas, Horvātijas, Vācijas, Ziemeļmaķedonijas un Latvijas. Vasaras skolas mērķis ir veidot diskusiju par klimata pārmaiņu ietekmi, padziļināt un dažādot šo tēmu atspoguļošanu savās praksēs, kā arī stiprināt ilgtspējīgas savstarpējās attiecības.

Vasaras skolas 2023 galvenā tēma būs publiskā telpa, konkrētāk – esošās un plānotās “tukšās telpas” pilsētā. Sešu dienu laikā Vasaras skolas dalībnieki pētīs tās pilsētas vietas, kur palikušas tā sauktās “tukšās telpas”, un tās, kuras tiek izmantotas un pārveidotas privātām iecerēm. Kā skaidro organizatori: “Mēs kartēsim, apspriedīsim un aicināsim māksliniekus kritiski vērtēt šīs telpas, esošo situāciju un vidi, kas var ietvert fizisku, poētisku un sociālpolitisku materiālu”. Kopā ar māksliniekiem Skopjes pilsētas vēsturisko un politisko kontekstu, kā arī tās “tukšās telpas” un pilsētas ekoloģiju, pētīs vietējie arhitekti un vides speciālisti.

Vasaras skolai aicinām pieteikties Latvijā dzīvojošus skatuves mākslas profesionāļus – teātra režisorus, aktierus, dramaturgus, dejotājus, horeogrāfus un ikvienu mākslinieku, kas ieinteresēti tādās tēmās kā ekofeminisms, dāsnums, neaugsme (degrowth), saziņa un maigums, un vēlētos komentēt šo Ziemeļmakedonijai specifisko situāciju.

Vasaras skola norisināsies Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē no 4. līdz 9. jūnijam angļu valodā; izvēlētajam Vasaras skolas dalībniekiem paredzēta atlīdzība 533.00 eiro apmērā (ieskaitot nodokļus), kā arī apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi.

Lai pieteiktos Vasaras skolai, līdz 12. aprīlim jāaizpilda anketa. Rezultāts dalībniekam tiks paziņots individuāli līdz 14. aprīlim. Vasaras skolā tiks uzņemts viens dalībnieks no Latvijas.

NB: lai ieceļotu Ziemeļmaķedonijas Republikā, ES dalībvalstu pilsoņiem NAV nepieciešama vīza, un ir tiesības ieceļot ar ID karti vai pasi, kas ir derīga vismaz 6 mēnešus pirms ieceļošanas.

Jautājumu gadījumā lūdzam rakstīt Ievai Briedei uz e-pastu ieva@theatre.lv vai zvanīt uz tālruni 20366184.

“ACT: māksla, klimats un pārmaiņas” ir Eiropas līmeņa sadarbības projekts, kura uzmanības centrā ir ekoloģija, klimats un sociālās pārmaiņas. Klimata krīzes, masveida izmiršanas un augošas nevienlīdzības laikā projekta partneri strādā kopā ar māksliniekiem, zinātniekiem un aktīvistiem, lai meklētu cerību, apvienotu plašu globālo perspektīvu ar specifiskām lokālajām iespējām un aicinātu rīkoties. “ACT” tīklojumā darbojas 10 partneri no 10 Eiropas valstīm. Papildu info: artclimatetransition.eu

  Atpakaļ