“Mammalian Diving Reflex” festivāla skola “Avotu ielas dreifs”Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” aicina skatuves mākslas profesionāļus un pusaudžus (14+), kuriem interesē māksla, piedalīties mākslinieku kolektīva “Mammalian Diving Reflex” (Kanāda) vadītajā darbnīcā, kas norisināsies festivāla laikā no 31. augusta līdz 7. septembrim Rīgā.

KO MĒS DARĪSIM?
Nedēļas garumā Kanādas un Vācijas kolektīvs “Mammalian Diving Reflex” dalīsies pieredzē un iepazīstinās ar savu pieeju vietas izpētei sociāli iesaistošas mākslas un līdzdalības izrāžu veidošanā. Darbnīcas laikā dalībnieki tiksies ar cilvēkiem, kuri dzīvo, strādā, staigā vai ripo pa Avotu ielu, uzdos viņiem dažādus jautājumus, mēģinot noskaidrot, kuri ir apkaimes interesantākie cilvēki. Pēc tam kopīgā grupā vai mazākos bariņos tiks meklēti veidi, kā Avotu ielā satiktos varoņus iesaistīt jaunā līdzdalības izrādē. Atrastās idejas katru vakaru tiks prezentētas festivāla “Homo Novus” rīkotājiem un Avotu apkaimes iedzīvotājiem, cerot, ka kāda no tām viņiem iepatiksies un kļūs par pamatu jaunai izrādei.

KĀPĒC TO VAJAG?
Pirmkārt, tas ir lielisks veids, kā pavadīt laiku, satiekot cilvēkus, iepazīstot apkaimi un izdomājot jautras lietas, ko darīt kopā. Otrkārt, festivāla skola ļaus gūt jaunas iemaņas sociāli atbildīgu, iekļaujošu un kopienu iesaistošu izrāžu veidošanā. Treškārt, tas ir veids, kā savu un citu satikto cilvēku pieredzi padarīt zināmu plašākai pasaulei.

PIESAKIES, JA:

 • Esi vismaz 14 gadus vecs un tev interesē sociāli (ie)saistoša skatuves māksla.
 • Tev patīk sarunāties ar svešiniekiem.
 • Tev patīk izjautāt cilvēkus par lietām, kas nav tava darīšana.
 • Tu spēj saskatīt skaisto gandrīz ikvienā satiktajā cilvēkā.
 • Tev šķiet, ka pasaule ir vieta, kur labi pavadīt laiku, un tā dēļ esi gatavs pielikt pūles.
 • Tev patīk izjokot cilvēkus.
 •  
  PAR VALODU
  Festivāla skolas aktivitātes notiek angļu valodā, tādēļ dalībniekiem nepieciešamas kaut nelielas angļu sarunu valodas prasmes. Savukārt saziņai ar vietējiem iedzīvotājiem būs vajadzīgas latviešu valodas prasmes.

  PAR NORISI
  Augusta sākumā plānota pirmā neklātienes tikšanās, lai pārrunātu darbnīcu norisi.
  Darbnīcas notiks no 31. augusta līdz 7. septembrim plkst. 10.00 – 18.00. Būtu svarīgi, lai darbnīcu dalībnieki spētu patstāvīgi nokļūt Rīgā un pēc iespējas piedalīties tajās katru dienu. Ņemot vērā skolēnu mācības un profesionāļu aizņemtību, dažas dienas var apmeklēt arī daļēji, taču 31. augustā un 6. septembrī jābūt klāt visu dienu. Dalībniekiem tiks nodrošinātas ēdienreizes un uzkodas.

  Piesakies līdz 5. augustam, aizpildot anketu: ej.uz/HN24festivalaskola

  PAR “MAMMALIAN DIVING REFLEX”
  Mammalian Diving Reflex” jeb “Zīdītāju niršanas reflekss” ir Kanādas un Vācijas mākslinieku apvienība, kas tic, ka novatoriskas mākslas intervences vairo labvēlību un taisnību pasaulē. 1993. gadā dibinātais kolektīvs pēta sabiedrības pretrunas un pārvērš tās estētiski spožās un dziļi humānās izrādēs, instalācijās, filmās un tekstos, kuru līdzautori un dalībnieki visbiežāk ir cilvēki bez profesionālas teātra pieredzes, arī bērni un jaunieši. Veidojot izrādes par sabiedrībā pastāvošajām pretrunām, taisnīguma un vienlīdzības tēmām, mākslinieku apvienība saved kopā cilvēkus no dažādām vietām, sabiedrībām un vecuma grupām, lai veicinātu sociāli atbildīgu dialogu starp skatītājiem, izrādes materiālu un aktieriem. “Mammalian Diving Reflex” patīk nojaukt robežas starp dažādu kultūras, ekonomisko un sociālo grupu pārstāvjiem. Visi viņu darbi ir savstarpēji cieši saistīti, daudzveidīgi un pastāvīgi mainīgi. Kolektīvam piemīt retas, pieredzē balstītas zināšanas par kultūras iespējām un funkcijām, kuras viņi turpina papildināt. Pazīstamākie apvienības projekti ir bērnu frizētava “Haircuts by Children”, apkaimju izpētes akcija “There are People in your Neighbourhood”, senioru mīlas stāsti izrādē “All the Sex I’ve Ever Had”. “Mammalian Diving Reflex” viesojās Latvijā 2015. gadā ar izrādi “Nakts gājiens ar tīņiem” un 2021. gadā ar izrādi “Sekss, narkotikas un noziedzība”.  Atpakaļ