MagiC Carpets vasaras rezidencesStarptautiskās platformas “MagiC Carpets” rezidenču programmas ietvaros, “Latvijas Jaunā teātra institūts” arī šovasar iesāk jaunas un turpina eošās sadarbības ar dažādiem māksliniekiem un kopienām.

Teātra māksliniece Vita Malahova sadarbībā ar biedrību “Gribu palīdzēt bēgļiem”, māksliniecēm Evu Vēveri, Viku Ekstu un neformālās izglītības treneri un supervizori Laumu Žubuli no 17. jūlija līdz 21. augustam rīkos dažādas nodarbības un darbnīcas multifunkcionālajā centrā “Mucenieki”.

No 17. jūlija līdz 21. augustam Ķengaraga apkaimē, iesaistot vietējos iedzīvotājus, strādās teātra māksliniece Modesta Jakeliūnaite (Lietuva) un video māksliniece Elīna Matvejeva.
Rezidences laikā mākslinieces kā centrālo tēmu un mērķi ir izvirzījušas procesu, kurā kopā ar Ķengaraga iedzīvotājiem domāt, stāstīt un piedzīvot jaušas, nejaušas, īsas, garas un arī dzīvi mainošas satikšanās.

Abu rezidenču noslēgumu prezentācijas laiki, datumi un pieejamība tiks izziņoti augustā.

Savukārt teātra režisore Paula Pļavniece un mākslinieks Dāvis Kaņepe šajā vasarā piedalīsies rezidencēs “MagiC Carpets” platformas partneru organizācijās. Paula Pļavniece piedalīsies Jelsas mākslas biennālē, kas fokusējās uz Hvar salas kultūras, mākslas, publiskās un privātās telpas attiecībām, savukārt Dāvis Kaņepe sadarbībā ar Tbilisi foto festivālu strādās ar vietējiem iedzīvotājiem Gruzijas dienvidrietumu daļā – Adžārijā.

Projekts “MagiC Carpets” ir sadarbības platforma, kas apvieno 19 biennāles, triennāles, festivālus, organizācijas, institūtus, radošās telpas un citus kultūras pasākumu veidotājus no 19 dažādām Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Viņu uzdevums ir nodrošināt jaunajiem māksliniekiem iespēju piedalīties rezidencēs, lai kopā ar vietējiem māksliniekiem un kopienām radītu jaunus darbus, kas ļautu izcelt vietējās īpatnības un mazināt stāstu tradīcijas apsīkšanu mūsdienu sabiedrībā, veicinot kultūras pieejamību, aktīvismu un līdzdalības iespējas.

Vairāk info: magiccarpets.eu

 Atpakaļ