“Magic Carpets” platformas rezidenču septītais gadsStarptautiskās platformas “Magic Carpets” rezidenču programmas ietvaros Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) šogad īsteno rezidences, iesaistot trīs māksliniekus un divas kopienas.

Ar Valmieras novadā esošās pilsētas Sedas iedzīvotājiem sadarbosies vizuālais un teātra mākslinieks Makss Fernandes Oliveira (Portugāle) un dramaturģe Elza Marta Ruža (Latvija). Rezidences mērķis ir iepazīt Sedas iedzīvotājus un kolektīvi rast interesējošās tēmas, aktuālos stāstus, caur kuriem izveidot jaunu skatuves mākslas darbu, kas tiks prezentēts no 2. līdz 4. augustam Valmieras vasaras teātra festivālā.

LJTI jau trešo gadu sadarbosies arī ar Ķengaraga iedzīvotājiem. Šogad rezidējošais mākslinieks būs teātra režisors Reinis Boters. Šī gada uzdevums ir nosvinēt iepriekšējo gadu satikšanās, jaunās draudzības, atklājumus un iztēloties kopīgo nākotni. Kolektīvi radītās svinības norisināsies Starptautiskajā jaunā teātra festivālā “Homo Novus”.

Projekts “Magic Carpets” ir sadarbības platforma, kas apvieno 19 biennāles, triennāles, festivālus, organizācijas, institūtus, radošās telpas un citus kultūras pasākumu veidotājus no 19 dažādām Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Viņu uzdevums ir nodrošināt jaunajiem māksliniekiem iespēju piedalīties rezidencēs, lai kopā ar vietējiem māksliniekiem un kopienām radītu jaunus darbus, kas ļautu izcelt vietējās īpatnības un mazināt stāstu tradīcijas apsīkšanu mūsdienu sabiedrībā, veicinot kultūras pieejamību, aktīvismu un līdzdalības iespējas.

“Magic Carpets” platformu un mākslinieku rezidences finansiāli atbalsta ES programma “Radošā Eiropa” un līdzfinansē Kultūras ministrija.Atpakaļ