LJTI iesaka: “Vērpete” pavasara viesizrāžu turneja Latvijā un Lietuvā



Ar viesizrādēm Siguldā un Smiltenē 20. aprīlī sākas horeogrāfu Krišjāņa Santa un Ērika Eriksona izrādes “Vērpete” viesizrāžu turneja Latvijā un Lietuvā, piedaloties mūziķiem Mārtiņam Miļevskim (vibrofons) un Rihardam Lībietim (ģitāra).

“Vērpete”, kuras pirmizrāde notika Starptautiskajā jaunā teātra festivālā “Homo Novus” 2015. gadā, piedzīvoja atjaunojumu 2022. gadā laikmetīgās dejas programmā “HOROS”, no jauna gūstot skatītāju un profesionāļu atzinību, kā arī plašu interesi no festivāliem un pasākumu rīkotājiem.

“Vērpetes” pavasara viesizrāžu turnejas galamērķi:
20. aprīlī plkst. 13.00 Sigulda // Kultūras centrs “Siguldas DEVONS”, ieeja bez maksas
20. aprīlī plkst. 19.00 Smiltene // Smiltenes Kultūras centrs, biļetes Biļešu Paradīze kasēs
25. aprīlī plkst. 19.00 Krustpils // Krustpils Kultūras centrs, biļetes nopērkamas Krustpils kultūras centra kasē
28. aprīlī plkst. 15.00 Sabile // Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs, biļetes nopērkamas Sabiles TIC
1. maijs plkst. 17.00 Švenčionėliai // Liejinių hangar

Apvienojot mērķi veidot viesizrāžu tīklu Latvijā un vēlmi sasniegt pēc iespējas plašāku mērķauditoriju Latvijā un Baltijā, ar Vasts Kultūrkapitāla fonda un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Kultūra” atbalstu tapusi izrādes “Vērpete” pavasara turneja, kuras galamērķi un sadarbības partneri ir Smiltenes kultūras centrs, kultūras centrs “Siguldas Devons” un Sabiles Mākslas, kultūras un tūrisma centrs, Krustpils kultūras centrs, kopiena “Miško uostas” un biedrība “Erdvės” Svenčonēļos, Lietuvā.

Izrādes “Vērpete” pamatā ir interese par ķermenisku pieredzi un tautas melodiju ritmiskajām struktūrām, ar kuru palīdzību mākslinieki Ēriks Eriksons un Krišjānis Sants ir izveidojuši partitūru tikai no vienas rokās sadotas griešanās kustības – horeogrāfiju, kuru raksturo precizitāte, ātrums, uzticība un augošs saviļņojums. Pievilkšanās un atgrūšanās spēki notur dejotājus savstarpējā spriedzē – tā ir reizē paļaušanās un cīņa. Ar apņemšanos palikt kopā, atbalstot otru un saglabājot kontrabalansu, mākslinieku deja iekustina publiku un caur kustību veido kopīgu telpu. Tā ir pieredze, ko daudzi skatītāji raksturojuši kā atrašanos dabas stihijas viducī, kur prātu pārņem neizskaidrojama pacilātība.

Horeogrāfi, izpildītāji: Krišjānis Sants, Ēriks Eriksons (Erik Eriksson)
Mūziķi: Mārtiņš Miļevskis (vibrafons), Rihards Lībietis (ģitāra)
Producente: Laura Stašāne, Latvijas Jaunā teātra institūts / TUVUMI
Pirmizrāde: 2015. gada septembrī, Starptautiskajā jaunā teātra fesitvālā “Homo Novus”

Ēriks Eriksons ir izpildītājs, pedagogs un horeogrāfs, kas strādā Zviedrijā, Latvijā, Beļģijā un Somijā, īpaši interesējoties par dejas fiziskās sajūtas dalīšanu kā aptverošu pieredzi.
Krišjānis Sants ir horeogrāfs, dejotājs un scenogrāfs ar starptautisku radošo praksi, cieši sadarbojoties ar horeogrāfiem Haini Avdālu un Jukiko Šinozaki (fieldworks/Heine Avdal & Yukiko Shinozaki). Kā daļa no apvienības “IevaKrish”, kopā ar Ievu Gaurilčikaiti-Sants viņš ir veidojis performances, kas koncentrējas uz telpu, ritmu un Baltijas tradicionālas dziedāšanas un dejas laikmetīgo interpretāciju.



Atpakaļ