Līgas Ūbeles “MagiC Carpets” rezidences foto dokumentācijaHoreogrāfe un scenogrāfe Līga Ūbele starptautiskās platformas “MagiC Carpets” rezidences ietvaros, ko īsteno Latvijas Jaunā teātra institūts, vairākus mēnešus strādā ar senioriem dienas centrā “Ķengarags”. Tā ir vieta, kas piedāvā senioriem dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas – nodarbības, ekskursijas un pasākumu apmeklējumus.

20. decembrī un 4. janvārī tika atzīmēti Ziemassvētki dažādu konfesiju pārstāvjiem. To galvenais mērķis bija radīt dienas centra senioriem vietu un laiku, kur satikties un svinēt svētkus, vienlaicīgi kopīgi pasapņojot par to, kā viņi redz gan dienas centra, gan Ķengaraga nākotni – ar ko viņi vēlētos to piepildīt. Šajos svētku notikumos tika aicināti uzstāties arī sabiedrībā zināmi cilvēki ar muzikāliem pārsteigumiem, jo daudzi seniori minēja, ka viņiem ikdienā lielākoties nav iespēja apmeklēt koncertus vai izrādes, tādēļ māksliniecei bija svarīgi rezidences ietvaros sniegt viņiem arī šādu iespēju.

Foto galerija no 20. decembra Ziemassvētku pasākuma (Foto: Margarita Germane):

Foto galerija no 4. janvāra Ziemassvētku pasākuma (Foto: Margarita Germane):

Projekts “MagiC Carpets” ir sadarbības platforma, kas apvieno 19 biennāles, triennāles, festivālus, organizācijas, institūtus, radošās telpas un citus kultūras pasākumu veidotājus no 19 dažādām Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Viņu uzdevums ir nodrošināt jaunajiem māksliniekiem iespēju piedalīties rezidencēs, lai kopā ar vietējiem māksliniekiem un kopienām radītu jaunus darbus, kas ļautu izcelt vietējās īpatnības un mazināt stāstu tradīcijas apsīkšanu mūsdienu sabiedrībā, veicinot kultūras pieejamību, aktīvismu un līdzdalības iespējas.

Vairāk info:magiccarpets.eu

 Atpakaļ