“Lietisko pierādījumu muzejs” viesojas festivālā Šveicē
No 11. līdz 15. maijam Lauras Stašānes un Janas Jacukas kopdarbs “Lietisko ierādījumu muzejs” tiks izrādīts Šveices pilsētā Bernē notiekošajā starptautiskajā skatuves mākslas festivālā “Auawirleben”.
“Lietisko pierādījumu muzejs” ir dokumentāla, interaktīva izstāde privātā dzīvoklī, ko veido ikdienišķi priekšmeti-vardarbības ģimenē liecinieki, kuri ne tiesā, ne policijā nederētu kā ticams pierādījums. Darbs tika radīts 2020. gada festivālā “Homo Novus” Rīgā, autorēm strādājot kopā ar sievietēm, kas cietušas no vardarbības ģimenē.
2021. gada vasarā muzejs viesojās teātra festivālos Varšavā un Tallinā. Katrā vietā muzejs tiek veidots no jauna atbilstoši vietējam kontekstam un papildināts ar vietējo sieviešu iesūtītajiem priekšmetiem un stāstiem. Tāpat katrā vietā izstāde tiek noslēgta ar publisku vardarbības pieredzes stāstu lasījumu maratonu, kurā piedalās gan cietušās sievietes, gan viņu mātes, māsas, draudzenes un atbalstītājas.
“Lietisko pierādījumu muzejs” Bernē būs atvērts no 11. līdz 15. maijam – no trešdienas līdz piektdienai 17:00-21:00, sestdien 15:00-20:00 un svētdien 15:00-19:00.
Muzeja pēdējā darbības dienā – 15. maijā no plkst. 19:00 līdz 22:00 – notiks pieredzes stāstu lasījumi ar vietējo iedzīvotāju līdzdalību. Izstāde un lasījumi notiks vācu valodā.
Festivāls “Auawirleben” Bernē notiek jau 40. reizi un šogad ar saukli “the private matters” (personiskajam ir nozīme) tas pievēršas individuālas pieredzes nozīmīgumam sabiedrības kontekstā un jautājumam, kas un kāpēc paliek citu acīm slēpts nepārtrauktās publiskās saziņas laikmetā. Festivāls notiek no 4. līdz 15. maijam un tajā piedalās mākslinieki no Beļģijas, Bulgārijas, Igaunijas, Francijas, Lielbritānijas, Latvijas, Moldovas, Nīderlandes, Slovēnijas, Spānijas, Ukrainas un Šveices, t.sk. arī tādi festivāla “Homo Novus” skatītājiem zināmi mākslinieki kā Drīss Verhovens un Kristīne Normana.
Vairāk informācijas festivāla “Auawirleben” mājaslapā.
Foto: Andrejs Strokins
“Lietisko pierādījumu muzejs” ir tapis ar sadarbības platformas “Magic Carpets” un ES programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.
Atpakaļ