Latvijas Izrāžu skates akadēmija – no 2. līdz 5. novembrimNo 2. līdz 5. novembrim Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) organizē Latvijas Izrāžu skates akadēmiju (“Skates akadēmija”).

“Skates akadēmiju” ievadīs publiskā diskusija par starptautiskās sadarbības nozīmi teātra mākslā, kas norisināsies 2. novembrī 16:00–17:30 (Tallinas ielas kvartāla “Angārā”, Tallinas ielā 10) Starptautiskās zinātniskās konferences “Kultūras Krustpunkti XVI” ietvaros. Vairāk par pasākumu šeit.

3.–5. novembrī Eduarda Smiļģa Teātra muzejā norisināsies “Skates akadēmijas” diskusijas ar mentoriem un praktiskie grupu uzdevumi. 3. novembrī “Skates akadēmijas” mentori dalīsies savā līdzšinējā pieredzē saistībā ar starptautiskās sadarbības veidošanu un veicināšanu.

“Skates akadēmijas” pirmajā sesijā Romāns Pavlovskis (teātra TR Warszawa programmas direktors, Polija) dalīsies savā pieredzē par veidiem kā pārliecināt festivālu kuratorus un teātru programmas direktorus prezentēt Jūsu darbu. Kā saka pats Romāns: “Aicināšu runāt par mākslinieciskā produkta komunikāciju. Pārrunāsim, kā izveidot izrādes aprakstu, kādai informācijai tajā jābūt, kā komunicēt vēstījumu un mākslinieciskās vērtības. Izmantojot festivālu “Baltic Transfer” (Varšava, 2021) kā piemēru, iepazīstināšu ar kritērijiem izrāžu atlasei starptautiskai prezentācijai. Runāsim arī par atšķirību starp kultūras pārnesi un tulkošanu, un kā veidot jaunu kontekstu performatīvam darbam citā kultūrā un telpā.”

“Skates akadēmijas” otrajā sesijā Jūlija Asperska (Tanzmesse NRW kuratore, Polija) stāstīs par ilgtspējīgu pārrobežu attiecību tīkla veidošanu. Jūlijas vārdiem: “Savā runā un mentoringa sesijās es koncentrēšos uz to, kā veidot ilgtspējīgas ​​attiecības, kas var palīdzēt jums un jūsu organizācijai virzīties uz priekšu. Kādi ir pirmie soļi, kas būtu jāsper? Kādi ir jūsu rīcībā esošie resursi? Kā būt kopā jaunajā realitātē?”

Savukārt “Skates akadēmijas” trešajā sesijā Laia Montoija (aģentūras TINA AGENCY izplatīšanas aģente un producente, Spānija/Vācija) runās par labo praksi sarunu vešanā un starptautiskās sadarbības sagatavošanā. “Mēs runāsim par to, kā risināt sarunas un organizēt starptautisku sadarbību. Sesija veidota, lai pielietotu ilgtspējīgu un gādīgu praksi uzdevumu izstrādē un īstenošanā šajā specifiskajā starptautiskās vadības darba daļā. Kas jums nepieciešams, lai izstrādātu projektu? Kurš un ko dara? Cik tas maksā? Kā sazināties un pārvaldīt laiku šī procesa laikā? Kas ir jāpatur prātā pirms līguma slēgšanas? Un pēc?”

4. novembris tiks atvēlēts “Skates akadēmijas” prakstiskajām sesijām, kuru ietvaros mentori ar dalībniekiem apskatīs piemērus, dalīsies savu darbu prezentācijās un pievērsīsies veiksmīgām līdzšinējām praksēm. 5. novembrī, noslēguma dienā, tiks veidota apkopojoša diskusija par “Skates akadēmijā” pieredzēto un dzirdēto.

“Skates akadēmijā” piedalīsies 14 dalībnieki, pārstāvot gan valsts, gan neatkarīgo teātra mākslas sektoru: Elīna Adamaite (Jaunais Rīgas teātris), Marina Ivanova (Daugavpils teātris), Edgars Niklasons (Latvijas Leļļu teātris), Herberts Laukšteins (Liepājas teātris), Antons Kiseljus (Rēzeknes teātris “JORIKS”), Ilze Liepa (Cēsu Mazais Teātris), Alma Kušķe (Valmieras vasaras teātra festivāls), Vita Malahova (teātra apvienība “I Patom Theatre”), Ina Ločmele (Horeogrāfu asociācija), Laura Gorodko (dejas mākslinieku apvienība “LDM5”), Varis Klausītājs (Zīmējumu teātris), kā arī neatkarīgie skatuves mākslinieki – Jānis Balodis, Laima Jaunzema un Katrīna Dūka.

“Skates akadēmijas” mērķis ir sniegt Latvijas teātra nozares profesionāļiem papildu iespējas realizēt savus skatuves mākslas darbus starptautiskā līmenī, tādējādi veicinot Latvijas skatuves mākslas profesionāļu atpazīstamību ārpus Latvijas robežām un veidojot jaunas savstarpējās sadarbības modeļus.

Piesaistot pieredzējušus skatuves mākslas kuratorus un producentus no vairākām Eiropas valstīm, “Skates akadēmija” iepazīstinās tās dalībniekus ar nozīmīgākajiem starptautiskajiem skatuves mākslas tīkliem, projektiem, starptautiskās teātra vides tendencēm, kā arī sniegs iemaņas efektīvai skatuves mākslas darba prezentēšanai, prioritāšu noteikšanai un sadarbības partneru meklēšanai. “Skates akadēmijas” īstenošana šajā gadā nodrošinās dalībnieku pilnvērtīgu sagatavotību 2023. gada Latvijas Izrāžu skatei un nākamajā gadā paralēli notiekošajam Baltijas Drāmas forumam. Paredzam, ka abu notikumu līdzāspastāvēšana radīs lielāku rezonansi starptautiskajā skatuves mākslas vidē.

“Skates akadēmiju” vadīs pieredzējuši mentori no vairākām Eiropas valstīm – Laia Montoija (aģentūras TINA AGENCY izplatīšanas aģente un producente, Spānija/Vācija), Romāns Pavlovskis (teātra TR Warszawa programmas direktors, Polija), Jūlija Asperska (Tanzmesse NRW kuratore, Polija) un Beka Bergere (biedrības “Latvijas Jaunā teātra institūts” radošā direktore un dramaturģe, Latvija).Atpakaļ