Kopā ar domubiedriem uzsākam jaunu sadarbības tīklu GLEN (Great Little European Network)
GLEN izveidots ar mērķi apvienot mazākās Eiropas valstis, lai kopīgi veicinātu jēgpilnas, sadarbībā veidotas prakses, apmācības iespējas kultūras nozarē un ilgtspējīgākas skatuves mākslas nozares izstrādi. Sadarbības tīkls tieksies atbalstīt vietējos skatuves māksliniekus, kuri vēlas attīstīt savu māksliniecisko praksi starptautiskā mērogā, kā arī kopīgi rast jaunus saskarsmes veidus savā starpā.
No 2023. gada septembra līdz 2024. gada jūnijam GLEN uzsāks trīs galvenās aktivitātes:
-tīklošanās aktivitātes;
-apmācības un vebinārus, kas pievērsīsies producēšanas un izplatīšanas specifiskajām īpatnībām mazās valstīs;
-mentoringa programmu “Kritiskās draudzības”.
GLEN sadarbības tīkls tika izveidots 2023. gadā ar mērķi apvienot 8 Eiropas kultūras institūcijas, kas savā darbībā atbalsta konkrētās valsts skatuves mākslas jomas strukturēšanu un starptautisko sadarbību veidošanu.
-Laikmetīgās skatuves mākslas centrs “Kanuti Gildi SAAL” (Igaunija)
-Viļņas starptautiskais teātra festivāls “Sirenos” un Lietuvas teātra informācijas centrs
–Īslandes skatuves mākslas centrs
–Kultūras mākslas padome Luksemburgā
-Teātris “Glej” (Slovēnija)
-Neatkarīgais teātris “ODA” (Kosova)
-Radošuma centrs “Spazju Kreattiv” (Malta)
-Biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts” (Latvija)
Kā vienu no GLEN aktivitātēm jāizceļ mentoringa programmu “Kritiskā draudzība”, kurā piedalīsies no katras valsts izvēlēti kultūras jomas pārstāvji. Programma ietvers 8 mēnešu ilgu apmācības ciklu, kuru vadīs kāda no GLEN partnervalstu institūcijām, kā arī divu tīklošanās pasākumu apmeklēšanu.
Kā programmas dalībnieki tika atlasīti sekojoši kultūras jomas pārstāvji: Katja Markić (Slovēnija), Snæfriður Sól Gunnarsdóttir (Islande), Zofia Stelmaszczyk (Malta), Fábio Godinho (Luksemburga), Siim Tõniste (Igaunija), Greta Stiormer (Lietuva), Sovran Nrecaj (Kosova) un Reinis Boters (Latvija).
Pirmais GLEN vebinārs “Kā mainīt pasauli (vai vismaz izveidot starptautisku stratēģiju)” norisināsies šī gada 13. oktobrī plkst. 15:00. To vadīs Luksemburgas mākslas padomes skatuves mākslas departamenta vadītājs Viktors Majo un LJTI mākslinieciskā vadītāja Beka Bergere, sniedzot savus ieteikumus starptautiska attīstības plāna izveidē un kliedējot mītus, kas saistīti ar pārrobežu sadarbību.
Pieteikties dalībai vebinārā aicinām līdz š. g. 12. oktobrim (ieskaitot) šeit: https://shorturl.at/tDEFQ
Kopumā tiks realizēti 6 vebināri diskutējot par tādām tēmām kā starptautiskā producēšana un izplatīšana. Katru no tiem vadīs kāds cits GLEN partnervalstu institūciju pārstāvis. Plašāku informācijas par tiem meklē mūsu mājas lapā un sociālajos medijos.
Sadarbības tīkls GLEN izveidots ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Kultūra” atbalstu.
Foto – Gorm Branderup
Atpakaļ