Klēras Kaningemas publiskā lekcija-performance “4 Legs Good”Latvijas Jaunā teātrā institūts aicina ikvienu interesentu uz Klēras Kaningemas publisko lekciju/performanci “4 Legs Good” 9. novembrī 18:00 Dirty Deal Teatro, Talsu ielā 1, kurā viņa aktualizē tēmu par invaliditātes atspoguļojumu uz skatuves.

Klēra Kaningema Rīgā viesojas, lai vadītu trīs dienu meistarklasi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem ar mērķi veicināt viņu iesaisti skatuves mākslā. Meistarklašu noslēdzošajā dienā māksliniece iepazīstinās ikvienu interesentu ar savu praksi, īpaši kruķu izpētē un kā tie veido viņas darbus. Viņa pēta, kā kruķi ir saistīti ar viņas ķermeni un plašāk – kā tie savieno viņu ar pasauli un citiem cilvēkiem.

Norises vieta ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pasākums notiks angļu valodā, tiks nodrošināts surdotulks latviešu valodā. Ieeja pasākumā ir bezmaksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums pieteikties, rakstot uz berzina.liba@gmail.com vai zvanot 28649014.

Vairāk par Klēru Kaningemu (Claire Cunningham)
Izpildītāja un starpdisciplināru projektu radītāja, kas šobrīd sadarbojas ar tēlotājmākslas teātri “Tanzhaus NRW” Diseldorfā, kā arī Londonas laikmetīgās dejas centru “The Place”. Kaningema ir viena no starptautiski atzītākajām māksliniecēm ar invaliditāti. Viņas darbi pēta sava ķermeņa fiziskās spējas un potenciālu, atsakoties no tradicionālas dejas tehnikas. Mākslinieci interesē invaliditātes ietekme ne tikai attiecībā uz kultūras jomu, bet arī sabiedrības priekšstatiem par vērtībām, saikni un savstarpējo atkarību. Klēras Kaningemas mājaslapa:

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.Atpakaļ