Klausies mākslinieku apvienības “Action Hero” projekta “RadiOh Europa” ierakstītās mīlas dziesmas



Britu mākslinieki Džemma Peinteina un Džeimss Stenhauss (pazīstami kā “Action Hero”) jau piecus gadus ceļo pa Eiropu, aicinot svešiniekus iedziedāt mīlas dziesmas viņu ceļojošajā ierakstu studijā. Līdz šim Džemma un Džeimss ir ierakstījuši vairāk nekā tūkstoš cilvēku balsis, kas dzied par mīlestību un sirdssāpēm. Džemma un Džeimss pie mums, Starptautiskajā jaunā teātra festivālā “Homo Novus”, 2022. gadā, projekta “Festivālu ceļš” ietvaros sadarbībā ar Somijas “ANTI Festival”, ceļojot no Rīgas līdz Kuopio pilsētai Somijā. Ierakstu studija uz riteņiem viesojās ne tikai Rīgā, bet arī Saulkrastos un Limbažos, kā arī vairākās Igaunijas un Somijas pilsētās. Rezultātā, esam izveidojuši 10 h garu podkāstu sēriju “RadiOh Europa” ar mīlas dziesmām, kuras iespējams klausīties gan 2023. gada “Homo Novus” festivāla centrā, gan jebkurā sev tīkamā vietā.

Šī 10h garā podcastu sērija kalpo arī kā iedvesma sauszemes ceļošanas popularizēšanai starp Starptautiskā jaunā teātra festivālu “Homo Novus” un Somijas “ANTI Festival”. 10h ir tieši tik ilgs laiks cik nepieciešams, lai ar autobusu no Rīgas nokļūtu līdz Tallinai, ar prāmi tālāk dotos uz Helsinkiem un ar vilcienu nokļūtu galamērķī – Somijas pilsētā Kuopio.

Ērti iekārtojieties, ielieciet austiņas, spiediet PLAY un baudiet 10h garu apliecinājumu mīlestības nepieciešamībai!

Latvija – pirmā ceļošanas stunda

Action Hero · Latvia – 1st hr of travel

Latvija – otrā ceļošanas stunda

Action Hero · Latvia – 2nd hr of travel

Igaunija – pirmā ceļošanas stunda

Action Hero · Estonia – 1st hr of travel

Igaunija – otrā ceļošanas stunda

Action Hero · Estonia – 2nd hr of travel

Uz prāmja Tallina – Helsinki

Action Hero · On The Ferry

Somija – pirmā ceļošanas stunda

Action Hero · Finland – 1st hour of travel

Somija – otrā ceļošanas stunda

Action Hero · Finland – 2nd hour of travel

Somija – trešā ceļošanas stunda

Action Hero · Finland – 3rd hour of travel

Somija – ceturtā ceļošanas stunda

Action Hero · Finland – 4th hr of travel

 

“Action Hero” ir mākslinieku Džemmas Peintinas un Džeimsa Stenhausa sadarbības projekts. Viņi kopīgi rada performances, instalācijas, skaņdarbus, digitālus un publiskās telpas mākslas darbus. Viņu interese ir nemainīgi saistīta ar populārās kultūras ikonogrāfiju un tās pielietojumu, kas var kalpot gan kā ierocis, gan kopīga kultūras atmiņa vai valoda/teksti, kuri tiek izmantoti, lai runātu par telpu, kuru dalām ar citiem. Mākslinieki ir jau paviesojušies piecos kontinentos – 40 pasaules valstīs. “Action Hero” ir Anglijas Mākslas padomes nacionālā portfeļa organizācija. Viņi darbojas tādos kolektīvos kā “Residence”, “The Brunswick Club” un ilggadēji sadarbojas ar “Forest Fringe”, bet viņu pastāvīgā dzīvesvieta atrodas Bristolē, Lielbritānijā.

“RadiOh Europa” ir daļa no projekta “Festivālu ceļš”, kurš veidots sadarbībā ar Somijas “ANTI Festival”. Projektu finansē Somijas Izglītības un kultūras ministrija.



Atpakaļ