“Homo Novus” meklē 15 – 25 gadus vecus jauniešusRadošo ēdienu gatavošanas meistarklasēm Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” meklē 15 – 25 gadus vecus jauniešus, lai kopā ar mākslinieku apvienību Edible Alchemy CoLaboratory (Berlīne) un veģetāro meistarklašu vadītāju Ditu Lasi veidotu performanci “Dzīres”.

Nodarbības, kurās būs iespēja iemācīties fermentēt, sālīt un cept, norisināsies no 23. līdz 27. augustam Sporta pils dārzos (Krišjāņa Barona iela 75, Rīga).

Piecu dienu meistarklašu mērķis ir pārrunāt to, kā un kur iepērkam ēdienu, kā izlietojam to un cik daudz no tā izmetam atkritumos. Praktiskās nodarbībās un ekspedīcijās kopā ar fermentēšanas māksliniekiem “Edible Alchemy”, veģetāro meistarklašu vadītāju Ditu Lasi, gastranomisko performanču rīkotāju Gundegu Skudriņu, beziepakojuma veikala “Burka” vadītāju Mariju Sološenko un vides aktīvistiem jaunieši apgūs dažādas ēdienu, dzērienu pagatavošanas receptes, dekorēšanu un ikdienas paradumus, kas ir videi draudzīgi un ieviešami ikdienā.

Meistarklases norisināsies no 23. līdz 27. augustam, bet jauniešu rīkotā performance “Dzīres” norisināsies 8. septembrī, Rīgas Sporta pils dārzos plkst. 19.00 – 21.00. Apmeklētāji varēs pievienoties “Dzīrēm”. Dalība meistarklasēs ir iespējama tikai ar Covid-19 sertifikātu par pabeigto vakcināciju vai Covid-19 izslimošanas faktu. Meistarklases ir bez maksas.

Lai piedalītos, jauniešiem līdz 18. augusta plkst. 12.00 jāaizpilda tiešsaistes anketa: https://ej.uz/Dzirem

Jauniešu meistarklases un performance “Dzīres” ir projekta “ACT: māksla, klimats, pārmaiņas” aktivitāte. Atbalstītāji: ES programma “Radošā Eiropa”, Gētes institūts Rīgā un Sporta pils dārzi.

Ilustrācijas autore: Zane KripeAtpakaļ