Dārziņu lietasKatrīna Neiburga (Rīga) un Kristīne Umpfenbaha (Minhene)
Dārziņu lietas
Video instalācija
3., 4. un 6. decembrī 15.00-19.00
5. decembrī 18.00-20.00
Ģertrūdes ielas teātrī Ģertrūdes ielā 101a
Latviešu, krievu un vācu valodā ar angļu titriem
Ieeja bez maksas
Darba producenti ir Latvijas Jaunā teātra institūts un Minhenes teātra festivāls Spielart, kur 2013. gadā notika tā pirmizrāde.

Instalācija ir iekļauta starptautiskā foruma “100% pilsēta” mākslinieciskajā programmā, kas noslēdz starptautisko pilsētu izpētes un mākslas projektu “Global City-Local City”, un kuru atbalsta ES programma “Kultūra”.

Video instalācija “Dārziņu lietas” ir turpinājums un noslēgums Rīgas un Minhenes mazdārziņu izpētes projektam, kurš sākās 2013. gadā. Mākslinieciskā procesa pirmā daļa bija izrāde “Zudušie dārzi”, kas tika izrādīta festivālā “Homo Novus” 2013. gadā. Video darbā “Dārziņu lietas” Rīgas un Minhenes mazdārziņu saimnieki, kuri dzīvē nekad nav satikušies, caur kameras aci sarunājas par dārzkopību, ģimeni, pagātni un nākotni.
Kā pārvietot dārza mājiņu, kad pašvaldība grib atņemt zemi?
Vai Vācijā tiešām ir tik stingri noteikumi mazdārziņu turētājiem?
Kāda ir jūsu mīļākā recepte no pašu audzētajiem dārzeņiem?
Vai Ziemassvētku egle patiešām ir cēlusies Latvijā?
Kādēļ vācu dārznieki ir tik ļoti iemīļojuši dārza rūķus?
Šos un citus jautājumus uzdod un atbildes sniedz video instalācijas “Dārziņu lietas” varoņi.

Režisore Kristīne Umpfenbaha ir mācījusies scenogrāfiju Berlīnē un režiju Goldsmita koledžā Londonā. Viņa veido dokumentālo teātri, kas pēta sociālās realitātes un kura uzmanības centrā ir migrācija, nodarbinātība un pilsēta. Kristīnes izrāžu pamatā ir konkrēti sociāli, politiski un kultūras fenomeni, bet to dalībnieki – visdažādākie cilvēki, pavisam reti – profesionāli aktieri.

Video māksliniece Katrīna Neiburga ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu, papildinājusi zināšanas Zviedrijā un Francijā. Māksliniece veido instalācijas, gaismas un video projekcijas, scenogrāfiju un video operas un teātra iestudējumiem, koncertiem, piedalās izstādēs un festivālos Latvijā un ārzemēs. Katrīnas darbos ir ļoi daudz dabas, poēzijas un vientulības, kas veiksmīgi sadzīvo ar ironiski asu pozīciju, antropoloģisku pieeju un pašas mākslinieces fizisku klātbūtni.Atpakaļ