Baltijas Drāmas forums, Latvijas teātra izrāžu skate un Kultūras krustpunkti XVIINo 31. oktobra līdz 5. novembrim Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) piedāvā daudzveidīgu Latvijas teātra izrāžu skati starptautiskai profesionāļu auditorijai, kā arī organizē Baltijas Drāmas forumu 2023, kura ietvaros notiks gan dramaturgu domnīca, gan Lietuvas un Igaunijas teātru viesizrādes, kā arī starptautiska zinātniska konference sadarbībā ar Ziemeļvalstu Teātra studiju asociāciju (ANTS).

Baltijas Drāmas forums ir ar teātri saistītu pasākumu virkne, kas katru gadu tiek rīkota vienā no trim Baltijas valstīm, attiecīgi ievērojot triennāles principu. Tā mērķi ir popularizēt konkrētās valsts oriģināldramaturģiju un tās veiksmīgākos iestudējumus, veicināt jaunu sadarbību un kultūras sakaru veidošanos Baltijas teātra kopienas vidū, kā arī rīkot akadēmiskas konferences, nodrošinot saikni starp teātra praksi un teoriju, publiskas diskusijas, neformālas tikšanās un tīklošanās pasākumus.
Līdztekus viesizrādēm un pašmāju izrādēm šīgada Baltijas Drāmas foruma laikā norisināsies arī dramaturgu domnīca “Baltijas ne/atkarība”, kas ir starptautiska jomas pārstāvju tikšanās Rīgā. Tajā tiks aktualizētas un pārrunātas tādas tēmas kā dažāda veida dramaturgu darbs un tā iekļaušanās Ziemeļ- un Austrumeiropas valstu skatuves mākslas struktūrās, meklējot savstarpējas atkarības, saiknes un metodes stabilākai un drošākai darbībai, kā arī starptautiskai sadarbībai.

Vairāk informācijas: Baltijas Drāmas forums 2023

No 2. līdz 5. novembrim notiks arī Latvijas teātra izrāžu SKATE, kuras mērķis ir atklāt starptautiskai auditorijai Latvijas teātra daudzveidību, iepazīstinot gan ar valsts un pašvaldību teātriem, gan nevalstiskajiem teātriem un neatkarīgajiem producentiem. SKATĒ ir iekļautas 19 izrādes, kuru atlase notikusi kopā ar teātriem, ar nosacījumu, ka izvēlētajām izrādēm pēc iespējas precīzāk jāatspoguļo konkrētā teātra mākslinieciskā stratēģija.

Vairāk informācijas: Latvijas teātra izrāžu skate

Baltijas Drāmas Foruma un izrāžu skates nedēļā notiks arī virkne ar teātri saistītu konferenču – sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas ikgadējo konferenci “Kultūras krustpunkti” 1. novembrī plānota konferences Teātra sekcija ar referātiem latviešu valodā; 2. novembrīBaltijas Drāmas foruma konference, kurā ar priekšlasījumiem uzstāsies Baltijas režisores – Krista Burāne no Latvijas, Uršule Bartoševičūte no Lietuvas un Kertu Mopela no Igaunijas. Baltijas Drāmas foruma diena noslēgsies ar dramaturgu domnīcas diskusiju, bet 3. un 4. novembrī sadarbībā ar Ziemeļvalstu Teātra studiju asociāciju (ANTS/Association of Nordic Theatre Scholars) starptautiskā zinātniskā konferencē “Acting. Reacting. Enacting. Theory and practice in theatre Zirgu Pastā tiksies teātra pētnieki no Baltijas, Skandināvijas un citām valstīm.

 

Vairāk informācijas: BDF/ANTS konference

 

 Atpakaļ