“Baltic Take Over” rezidence AknīstēNo 1. līdz 4. jūnijam “Sansusī” rezidenču centrā Aknīstē norisinājās otrā projekta “Baltic Take Over” rezidence.

Foto: Āris Matesovičs

“KVADRIFRONA komandai šis brauciens bija vērtīgām pieredzēm un piedzīvojumiem pilns. Aknīstē mēs ieradāmies prāvā skaitā un šādas kopējas pieredzes ir svarīgas ne tikai komunikācijai ar citiem, bet arī pašu komandas saliedēšanai. Sansusī rezidences piedāvātā nošķirtība no pilsētas burzmas un dabas tuvums pavisam noteikti radīja pozitīvu iespaidu uz tikšanās sajūtu un gaitu. Pāris dienu laikā KVADRIFRONA komandai izdevās izveidot ciešus kontaktus ar mākslas profesionāļiem no Igaunijas, kas joprojām turpinās sirsnīgā komunikācijā un domās par iespējamām sadarbībām. Mums izdevās iepazīties ne tikai ar igauņu kolēģiem, bet pamatīgāk iepazīt arī mūsu biedrus no citām vietējām organizācijām. Jāatzīst, ka arī vietējo organizāciju iepazīstināšana ar sevi un savu darbu mums ļāva nodibināt ciešākas attiecības un tas bija vērtīgi ne tikai viesiem. Kopumā KVADRIFRONA komanda ir priecīga par iespēju piedalīties šādā pasākumā un uzskata, ka šāda veida iepazīšanās notikumiem Latvijas un arī Baltijas mērogā ir ļoti liela nozīme kā profesionālā, tā cilvēcīgā ziņā, ” dalās Reinis Boters.

Foto: Ieva Briede, Inta Balode

“Baltic Take Over” ir festivāls un sadarbības process, ko īsteno trīs Baltijas kultūras nevalstiskās organizācijas un to pārstāvji – Lietuvas Dejas informācijas centrs / Jaunās Baltijas dejas festivāls un Gintare Masteikaite (Gintarė Masteikaitė), Kanuti Gildi SAAL / SAAL Biennaall un Prīts Rauds (Priit Raud), kā arī Latvijas Jaunā teātra institūts / Homo Novus un Beka Bergere (Bek Berger). Sadarbībā ar četrām Helsinku organizācijām – Kiasma / URB, Annantalo, Viirus Theatre and Mad House Helsinki) – partneri no Baltijas veidos nedēļu garu festivālu Helsinkos 2023. gada jūnijā.

Līdz 2023. gadam Baltijas partneri organizēs četras mākslinieku tikšanās katra partnera festivāla kontekstā. Katru tikšanos kūrēs un veidos uzņemošais partneris, tās ietvers lekcijas, darbnīcas, sarunas ar festivālu māksliniekiem un objektu apmeklējumus.Atpakaļ