Aicinām uz sarunu un diskusiju ar horeogrāfi Kjāru Bersani un meistarklases “SOTTOBOSCO” dalībniekiem4.oktobrī plkst. 18:00 “H2O6” kvartālā, Durbes ielā 4 Rīgā aicinām ikvienu interesentu uz sarunu un diskusija ar itāļu mākslinieci Kjāru Bersani un viņas vadītās meistarklases “SOTTOBOSCO” dalībniekiem, kuri būs caur deju un kustību pētījuši kustības, skaņas un telpas attiecības, analizējot arī sava ķermeņa attiecības ar apkārtējo vidi un cilvēkiem tajā.

Diskusijas laikā māksliniece Kjāra Bersani un meistarklases dalībnieki dalīsies savā pieredzē ar tajā apgūto un pieredzēto. Tiks apspriesta arī problēma, kas vēl arvien Latvijas skatuves mākslas vidē ir sensitīva un nepietiekoši apskatīta – cilvēku ar invaliditāti iesaiste skatuves mākslas izglītībā un profesionālajā skatuves mākslā.

Itāļu māksliniece Kjāra Bersani savā praksē aktualizē invaliditātes tēmu uz skatuves, pētot to laikmetīgās dejas un teātra formā. Kjāra jau iepriekš ir viesojusies Starptautiskajā jaunā teātra festivālā “Homo Novus” ar skatuves mākslas darbiem “Dūmaka”, “Dzīvnieks” un “Vienradžus meklējot”, kā arī piedalījusies divu nedēļu rezidencē veidojot skatuves mākslas darbu “SOTTOBOSCO”. Vairāk par pašu mākslinieci – www.chiarabersani.it

Pasākums notiks angļu valodā ar zīmju valodas tulkojumu.
Norises vieta pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Facebook event – https://www.facebook.com/events/2172681453124485?ref=newsfeed 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Foto: Izrāde “Dūmaka“, Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” 2022, foto autors Aivars IvbulisAtpakaļ