Aicinām pieteikties grāmatu pārrakstīšanas darbnīcaiKanādas mākslinieku kolektīvs “PME-ART” un Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” aicina pieteikties grāmatu pārrakstīšanas darbnīcai.

Piedzīvojumus var atrast it visā. Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” meklē māksliniekus, pētniekus un dažādu kultūras nozaru pārstāvjus, kurus interesē teksts un kuri būtu gatavi šī gada pirmo septembra nedēļu no 9.00 līdz 17.00 pavadīt performatīvā grāmatu pārrakstīšanas darbnīcā Rīgā.

Monreālas kolektīva “PME-ART” publiskā grāmatu pārrakstīšanas darbnīca-izrāde “Piedzīvojumus var rast it visā…”, kas bija veltīta Sūzanas Sontāgas agrīno dienasgrāmatu pārrakstīšanai, pirmo reizi notika pirms diviem gadiem Kanādas dejas un teātra festivālā “TransAmeriques”. Tās pamatā ir ideja, ka grāmatas lasīšana ir radošs process, kurā katrs lasītājs savā ziņā pārraksta grāmatu. Ikviens no mums izlasa citu grāmatas versiju, kurā lielā mērā ienāk mūsu pašu dzīve un apkārtējā pasaule. Burtiski pārceļot šo metaforu uz reālās dzīves situāciju, izrādes veidotāji vēlas radīt telpu nepārtrauktai sarunai, kurā sastopas nejaušības, intuīcija un būtiskas nianses.

Interesentiem jābūt pieejamiem no 30. augusta līdz 6. septembrim, kā arī jāpiedalās vismaz divās informatīvās darbnīcas sesijās ar māksliniekiem tuvāko mēnešu laikā. Grāmatas var pārrakstīt latviešu un angļu valodā vai arī tulkot uz vienu no šīm valodām. Par rakstīšanu paredzēta atlīdzība atbilstoši vidējai darba samaksai valstī.

Interesentus aicinām sūtīt CV un motivācijas vēstules (viena A4 lapa – latviešu vai angļu valodā), rakstot e-pastu uz santa@theatre.lv. Motivācijas vēstulēs vēlams minēt arī grāmatu(–as), kuru vēlaties pārrakstīt, kā arī paskaidrot šīs izvēles iemeslus (piemēram, grāmata pieder pie literatūras kanona, jūs izjūtat īpašu saikni ar šo darbu, grāmatā ir aspekti, kurus būtu aprakstījis citādi nekā autors u.tml.).

Pieteikšanās termiņš: 18. aprīlis plkst. 23.59. Rezultāti par dalību darbnīcā tiks paziņoti līdz 22. aprīlim. Jautājumu gadījumā var rakstīt e-pastu santa@theatre.lv vai zvanīt +371 23775432.

PME-ART (Pretty Much Everything – ART) starpdisciplināra Monreālas grupa, kas pēdējo divdesmit gadu laikā radījuši daudzas novatoriskas un neparastas izrādes. Tās vienmēr veidotas, sadarbojoties ar māksliniekiem no dažādām citām mākslas jomām un apvienojot teātri, mūziku, literatūru, vizuālo mākslu, dzeju un filozofiju, teorētiskus un praktiskus pētījumus. PME-ART skatuves darbi mēdz izjaukt līdzsvaru un raisīt pretrunīgas izjūtas, taču autori uzskata, ka tāda nav tikai māksla – ar sociālo un personīgo diskomfortu mēs saskaramies ik dienu, tāpēc ir svarīgi atzīt šo neērto realitāti un meklēt tai kritiskas pieejas.Atpakaļ