“Orestija ar sievietes sirdi”. Lekcija, lugas lasījums un tikšanās ar autori Džuzepīnu Norču

Šī gada 7. un 8. martā LJTI organizē sengrieķu mītu varonēm veltītu lekciju, sarunu vakarsuun itāļu autores Džuzepīnas Norčas (Giuseppina Norcia) lugas “Orestija ar sievietes sirdi” lasījums, kuru izpildīs aktrise Guna Zariņa.

Mākslinieku apvienības Grāfienes izstādes “Ceļā” retrospekcija Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”

Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē no 8. marta līdz 7. aprīlim apmeklētājiem būs pieejama mākslinieku apvienības Grāfienes retrospektīvs atskats uz Latvijas Nacionālās ekspozīcijas Prāgas Scenogrāfijas un teātra telpas kvadriennāles izstādi “Ceļā”.

Festivāls «Homo Novus» turpmāk vēlas akcentēt ciešāku sadarbību ar vietējo kultūras vidi

18. janvārī Latvijas Radio raidījuma "Kultūras rondo" veidotāji uz sarunu par LJTI tagadni un nākotni aicināja jauno māksliniecisko vadītāju Santu Remeri un producenti Sandru Lapkovsku.

LJTI un Valmieras vasaras teātra festivāls izsludina pieteikšanos mākslinieku rezidencei un jaundarba veidošanai sadarbībā ar kopienu Sedā

Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu aicina pieteikties "Magic Carpets" rezidencei profesionālās karjeras sākumposmā esošu teātra režisoru vai dramaturgu. Rezidence norisināsies Sedā, Valmieras novadā, prasības kandidātam – pieredze darbā ar kopienām un vēlme radīt jaunu skatuves mākslas darbu sadarbībā ar otru ārzemju mākslinieku un Sedas iedzīvotāju kopienu.

Izmaiņas LJTI komandas un festivāla “Homo Novus” mākslinieciskajā vadībā

Sākot ar novembri biedrības “Latvijas Jaunā teātra institūts” komandai oficiāli pievienojas līdzšinējā ārštata producente Santa Remere, lai kā līdzkuratore kopā ar Beku Bergeri veidotu jaunā 2024. gada festivāla “Homo Novus” programmu, kā arī nākamajā gadā uzņemtos LJTI mākslinieciskās vadītājas pienākumus.