Bezmaksas tiešsaistes mācību programma “Zaļā akadēmija”



Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” projekts “The Big Green” iestājas par māksliniecisko prakšu ciešāku sasaisti ar vidi ārpus cilvēkiem (more-than-human environment). Projekts tiecas veicināt ilgtspējīgas sadarbības, kas izceļ klimata krīzes un nevienlīdzības problēmas. Lai detalizētāk diskutētu par sarežģītajiem jautājumiem, kas saistīti ar ekoloģiju, vidi un mākslu, viens no projekta partneriem, kultūras attīstības organizācija “Pro Progressione” (Ungārija) veido “Zaļo akadēmiju” – bezmaksas tiešsaistes mācību programmu ikvienam kultūras darbiniekam un māksliniekam, kas interesējas par šo tēmu izpēti savā praksē. “Zaļā akadēmija” piedāvā mācību pieredzi, kā arī tiecas veidot kopienu, kas turpinātu dalīties savos personīgajos novērojumos un idejās.

Līdz šim notikušas jau divas “Zaļās akadēmijas” darbnīcas, kuru ieraksti pieejami zemāk, bet pavisam drīz – 28. novembrī plkst. 19.00, norisināsies jau trešā darbnīca, kurā slovēņu māksliniece Saša Spačala vedīs dalībniekus mitrās, auglīgās zemes dzīlēs, kur sakņojas un attīstās viņas mākslinieciskā prakse. Dziļas klausīšanās un kaislīgas zināšanu apguves vadīta, viņa palīdzēs iztēloties simbiozi kā savstarpēju savienojumu spektru. Pētīsim, kā rūpes var pārvērst skaņā un kā veidojas sarežģītās attiecības starp sugām un vidi. Sašas mākslas darbi ir kā tilti starp dažādām dzīvības formām un matēriju. Darbnīcu moderēs ekologs, filozofs un rakstnieks Filips P. Tapa sadarbībā ar Ilgtspējīgas Eiropas pētniecības institūtu Vācijā “SERI”.

Lai piedalītos, aizpildi reģistrācijas formu.

Plašāka informācija pieejama “Pro Progressione” mājaslapā.
Saite uz Facebook notikumu.
Zaļās akadēmijas pirmās darbnīcas ieraksts: Mācīšanās mācīties: kā praktizēt mākslu patīkamākai nākotnei
Zaļās akadēmijas otrās darbnīcas ieraksts: Veidot zvēru: kā mainīt pasauli ar brīnumiem un prieku

“The Big Green” ir Eiropas līmeņa, zinātnes un mākslas nozares pārstāvošu organizāciju sadarbības projekts, kas balstīts uz atziņu, ka kultūra kalpo kā sociālo pārmaiņu instruments, tādējādi kultūras un radošā sektora uzdevums ir veicināt vides pārmaiņu ietekmes mazināšanu vai uzlabošanu.



Atpakaļ