Lugu konkurss “Sarunas par robežām”Starptautiskais lugu konkurss un festivāls “Sarunas par robežām” ir Nirnbergas valsts teātra iniciatīva, kas aizsākās 2005. gadā ar mērķi iepazīt un veicināt Centrālās un Austrumeiropas valstu jaunās dramaturģijas attīstību. 2018. gadā konkursa uzmanības centrā ir Latvija, Lietuva un Igaunija un tieši Baltijas valstu autori ir aicināti piedalīties konkursā ar jaunām lugām, kuras lasīs un izvērtēs starptautiska ekspertu komisija. Uzvarētājs saņems naudas balvu 3500 eiro apmērā, lugas profesionālu tulkojumu vācu valodā, kā arī lugas iestudējumu Rēgenburgas teātrī 2018./2019. gada sezonā. Apbalvošanas ceremonijas laikā Nirnbergas valsts teātrī notiks lugas skatuves lasījums autora klātbūtnē. Otrās vietas ieguvējs saņems naudas balvu 2000 eiro apmērā, bet trešās vietas ieguvējs – 1500 eiro.

Starptautisko lugu konkursu “Sarunas par robežām” rīko Nirnbergas valsts teātris, tās iniciators ir režisors Kristians Papke.

Nosacījumi dalībniekiem:
Konkursā var piedalīties ikviens Latvijas, Lietuvas vai Igaunijas dramaturgs ar lugu, kas uzrakstīta latviski, igauniski vai lietuviski. Līdz ar oriģinālu ir jāiesniedz arī lugas darba tulkojums angļu vai vācu valodā. Viens autors drīkst iesniegt vienu lugu. Luga nedrīkst būt iepriekš publicēta vai uzvesta (arī ne skatuves lasījuma variantā) un tai ir jāatspoguļo konkursa tēma “Sarunas par robežām. Dzīve sociālo pārmaiņu laikā”. Maksimālais aktieru skaits lugas uzvešanai ir pieci cilvēki, minimālais skaits nav noteikts. Tam ir jābūt pilnmetrāžas darbam (vismaz 70 minūtes).

Lugas iesniegšanas termiņš ir 2018. gada 15. aprīlis.

Dalibniekiem ir jāiesniedz šādi dokumenti:
– luga oriģinālvalodā;
– lugas darba tulkojums angliski vai vāciski;
– autora CV angliski vai latviski;
– autora parakstīts un ieskanēts konkursa nolikums angļu valodā.

Konkursa rīkotāji aicina iesniegt dokumentus pa e-pastu. Adrese: christian.papke@staatstheater.nuernberg.de.
Dokumentus var sūtīt arī pa pastu ar norādi: ‘Drama Contest’ uz adresi: Christian Papke, Staatstheater Nürnberg, Richard Wagner Platz 2, 90443 Nürnberg, Germany

Informācija: Christian Papke, christian.papke@staatstheater.nuernberg.de vai Gundega Laiviņa, gundega@theatre.lv.

Pilnu konkursa nolikumu angļu valodā lūdzam skatīt šeit: RulesTAB.Atpakaļ