Izrāde-pastaiga dabā “Pēdējās vakariņas” Cīravā“Pēdējās vakariņas”
Steinuna Knutsdotira un Rebeka Ingimundardotira (Islande) sadarbībā ar Kristīni Brīniņu (Latvija)
Piedalās: mūziķi Rihards Lībietis un Gints Smukais, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas studenti: Brenda Klēbaha, Roberts Tumpelis, Elīza Ruciņa, Kristers Reinis, Kristaps Purmalis, Pēteris Čirkšis, Karīna Putra, Nadja Stroganova, Emīls Molotoks, Santa Sudmale un Regīna Kuciņa no Cīravas.

Ceturtdien 24. martā 16:00, 16:20, 16:40, 17:00, 17:20, 17:40, 18:00, 18:20, 18:40
Pulcēšanās vieta Cīravas kultūras nams
Ieeja bez maksas

Radot šo darbu, islandiešu mākslinieču iedvesma ir bijusi tikšanās ar dažāda vecuma vietējiem iedzīvotājiem, viņu balsis un stāsti. Izrāde notiks kā pastaiga pa mākslinieču veidotu maršrutu Cīravas apkārtnē un noslēgsies ar vakariņu galdu Cīravas kultūras namā. Izrāde notiek Zaļajā ceturtdienā – pēdējā vakarēdiena dienā, un tās centrā būs jautājumi par to, ko uzskatām par svarīgu savās dzīvēs. Ja šīs būtu pēdējās vakariņas, ko mēs gribētu atcerēties, ko gribētu nosvinēt, ko nožēlot, kurus cilvēkus redzēt pie galda?

Izrāde ir tapusi islandiešu māksliniecēm uzturoties rezidencē Cīravā un sadarbojoties ar tur mītošo latviešu horeogrāfi Kristīni Brīniņu.

Steinuna Knutsdotira (Steinunn Knutsdottir) ir viena no pazīstamākajām islandiešu laikmetīgā teātra režisorēm, kas strādā ar starpdisciplināriem projektiem, saglabājot minimālismu un vienkāršību formā un izteiksmē. Līdzās skatuves darbiem viņa ir veidojusi teātri virtuālajā vidē un vairākus teātra un dejas projektus publiskajā telpā. Par tiešsaistes teātra projektu “Room 408/Herbergi408” viņa tika nominēta Eiropas balvai Prix Europa kategorijā Jaunie mediji. Steinunas darbi ir izrādīti Reikjavikā, Kopenhāgenā, Ņujorkā, Vīnē un citur. Kopš 2005. gada viņa vada teātra kompāniju The Professional Amateurs, kurā apvienojušies vairāki pazīstami Islandes mākslinieki. 2015. gada Reikjavikas vadošais teātra festivāls Lokal piedāvāja The Professional Amateurs izrāžu retrospekciju, kura, kā visas šī kolektīva izrādes un projekti, tika rādīta bez ieejas maksas. Šobrīd Steinuna ir Islandes Mākslas akadēmijas Skatuves mākslu nodaļas vadītāja.
Rebeka Ingimundardotira (Rebekka Ingimundardottir) ir studējusi scenogrāfiju un kostīmu dizainu Prāgā un mīmu un objektu teātri Amsterdamā. Viņa ir viena no Prāgas scenogrāfijas kvadrinnāles komandas dalībniecēm un bija kvadriennāles programmas Makers kuratore 2015. gadā. Islandē Rebeka vada savu teātra trupu un regulāri strādā kā scenogrāfe un kostīmu māksliniece pie teātra izrādēm un kinofilmām.
Kristīne Brīniņa pēc studiju beigšanas Latvijas Kultūras Akadēmijā 2011. gadā ir veidojusi vairākus darbus neatkarīgajos teātros gan kā solo māksliniece (“Zeir”, “Intervija ar Madonnu”), gan sadarbībā ar citiem (“Pietiekami labs” ar režisoru Andreju Jarovoju un “Stundas” ar Evitu Biruli un Evu Vancāni), piedalījusies starptautiskos projektos Latvijā, Kiprā, ASV un Korejā. Pērn Ģertrūdes ielas teātrī Kristīne iestudēja savu pirmo grupas darbu “Noķer mani!”, spilgtu un drosmīgu izrādi, kurā kā dejotāji piedalījās sešu bērnu vecāki.

Rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar biedrību “Cita Abra” un Cīravas kultūras namu. Šī ir otrā rezidence, ko LJTI rīko lauku reģionos, sadarbojoties ar vietējiem rezidenču centriem projektā “Reģioni. Kultūra.Daba”.

Atbalsta EEZ finanšu instrumenta programma „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana”, LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds

 


Projekta “Reģioni.Kultūra.Daba” (nr. EEZLV04/GSKA/2013/04), kas tiek īstenots, izmantojot EUR 54028,50 piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta starpniecību. Projekta kopējās izmaksas ir 70 625,50 EUR, valsts līdzfinansējums 9534,44 EUR, biedrības „Latvijas Jaunā teātra institūts” līdzfinansējums 7062,55 EUR. Projekta mērķis ir Norvēģijas, Islandes un Latvijas mākslinieku un organizāciju sadarbība un mākslinieku rezidenču potenciāla izpēte un attīstība lauku reģionos.

www.eegrants.orgAtpakaļ