Partneri

 • Magic Carpets
  • No 2017. līdz 2021. gadam Latvijas Jaunā teātra institūts ir jaunas, ES programmas “Radošā Eiropa” līdzfinansētas starptautiskas platformas Magic Carpets dalībnieks, kurā ir apvienojušās 15 organizācijas no Kauņas, Berlīnes, Folkstounas, Romas, Prāgas, Bukarestes, Limerikas, Tbilisi, Porto, Zagrebas, Novisadas, Insbrukas, Lvivas, Nantes un Rīgas.  Platformas mērķis ir sekmēt jauno mākslinieku mobilitāti un atpazīstamību Eiropā,  nodrošinot radošo rezidenču iespējas. Jaunie mākslinieki rezidenču laikā sadarbojas ar vietējām kopienām un māksliniekiem, lai radītu sociāli iekļaujošus un atbildīgus dažādu disciplīnu mākslas darbus, kuru fokusā ir jautājumi par globālo nomadismu, pārvietošanos un sastapšanos ar citādo. www.magiccarpets.eu
 • EMERGENCE
  • EMERGENCE ir jauna starptautiska platforma scenogrāfijas attīstībai, kuru vada Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāle un līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”. Latvijas Jaunā teātra institūts ir viens no platformas dalībniekiem. Pārējie partneri: Viktorijas un Alberta muzejs Londonā, Kipras Teātra organizācija Nikozijā, Norvēģijas Teātra akadēmija, Polijas Teātra institūts, Kultūras platforma “Izolacija” Kijevā.
   https://www.emergence.pq.cz/home
 •  BALTIC TRANSFER
  • Baltijas Kultūras fonda atbalstītā, trīs Baltijas valstu organizāciju – Latvijas Jaunā teātra institūta, Lietuvas Valsts Jaunatnes teātra un Igaunijas teātra nama “Vaba lava”, sadarbības projekta mērķis ir nodrošināt jauno Baltijas teātra mākslinieku dalību starptautiskos teātra forumos Berlīnē un Varšavā 2020. gada pavasarī un rudenī, sadarbībā ar vācu un poļu partneriem – teātriem Volksbühne un TR Warszawa, kā arī veidot tikšanās platformu projekta mākslinieku starpā, attīstot Baltijas valstu mākslinieku savstarpējās sadarbības potenciālu.
 • ACT: Art, Climate, Transition
  • ACT: Art, Climate, Transition ir Eiropas līmeņa sadarbības projekts, kura uzmanības centrā ir ekoloģija, klimats un sociālās pārmaiņas. Klimata krīzes, masveida izmiršanas un augošas nevienlīdzības laikā projekta partneri strādās kopā ar māksliniekiem, zinātniekiem un aktīvistiem, lai meklētu cerību, apvienotu plašu globālo perspektīvu ar specifiskām lokālajām iespējām un aicinātu rīkoties. ACT tīklojumā darbojas 10 partneri no 10 Eiropas valstīm, kas strādā teātra un vizuālās mākslas jomā, to atbalsta ES programma “Radošā Eiropa”. Partneri: Kampnagel (Hamburga), Lokomativa (Skopje), Latvijas Jaunā teātra institūts, Roterdamas teātris, KAAI teātris (Brisele), Domino (Zagreba), Culturegest (Lisabona), Coal (Parīze), Bunker (Ļubļana), Artsadmin (Londona).
   https://www.artclimatetransition.eu
 • Art BEyond PARTicipation
  • BE PART ir ES programmas “Radošā Eiropa” atbalstīts starptautisks sadarbības projekts, kas rada un izmēģina jaunas jēgpilnas metodes mākslinieku un kopienu sadarbībai un jaunu mākslas darbu radīšanai. Projekta teorētiskais un praktiskais pamats ir saistīts ar četriem fenomeniem – varu, politiku, vietu un publisko, un to nozīmi mākslas praksē. Projekta partneri: Artsadmin (Londona), Korkas vasaras festivāls, Latvijas Jaunā teātra institūts, City of Women festivāls (Ļubļana), Santarkandželo festivāls, Skotijas Tēlniecības centrs, L’Art Rue (Tunisa), Marseļas festivāls, Kiasma (Helsinki), Vooruit (Ģente).


Atpakaļ