Jaunais Rīgas teātris izsludina starptautisku projektu konkursu jaunajiem režisoriemTikai dažus gadus pēc pašreizējās trupas izveidošanas Jaunais Rīgas teātris (JRT) ar izrādi “Revidents” (režisors Alvis Hermanis) piedalījās Zalcburgas festivāla “Young Directors Project”, kur izcīnīja galveno balvu. Ar šo konkursu, kurā tika atlasīti jauno režisoru iestudējumi no visas pasaules, aizsākās JRT un teātra mākslinieciskā vadītāja Hermaņa starptautiskā atpazīstamība. 15 gadu garumā JRT ar viesizrādēm viesojās 40 pasaules valstīs, vairāk nekā 200 pilsētās un piedalījās pasaules lielākajos teātra un skatuves mākslas festivālos. Iedvesmojoties no šī teātra vēstures piemēra, JRT izsludina projektu konkursu ar nosaukumu “JRT 2.0” (“Jauno Režisoru Teātris 2.0”).

2022. gada rudenī tiek plānota JRT atgriešanās teātra vēsturiskajās telpās Lāčplēša ielā 25, Rīgā. Pēc renovācijas JRT rīcībā būs trīs teātra zāles (lielā zāle un divas mazākas ar 300 un 100 skatītāju vietām), plānojot iestudēt vairāk jaunu izrāžu sezonā nekā līdz šim. Arī JRT aktieru trupa skaitliski tiks papildināta ar Latvijas Kultūras akadēmijas JRT kursa studentiem. Teātrim būs vajadzīgi arī jauni režisori.

Projektu konkursā var piedalīties Latvijas un ārvalstu jaunie režisori ar savām jauniestudējumu idejām. Pieci labākie priekšlikumi tiks realizēti JRT paspārnē nākamās sezonas gaitā un, atgriežoties Lāčplēša ielas mājā, jauniestudējumi tiks izrādīti atsevišķā teātra festivālā ar nosaukumu “JRT 2.0”.

Projektu konkursa nolikums

– Līdz 2021. gada 30. maijam jāiesniedz izrādes teksts, detalizēts jauniestudējuma idejas apraksts un vizuālais koncepts (dekorāciju, kostīmu skices un zīmējumi).

– Jānorāda vēlamais aktieru sastāvs (iesaistīti ne vairāk kā pieci aktieri). Izrādē drīkst piedalīties tikai un vienīgi JRT aktieri, ieskaitot JRT studentus.

– Izrādes producēšanas izmaksām jāiekļaujas JRT piedāvātajā budžetā, kas tiks izziņots atsevišķi. Izrādes iestudējuma periods nedrīkst pārsniegt deviņas nedēļas.

– Izrādei jābūt paredzētai JRT Mazajai zālei (100 vietas) vai Jaunajai zālei (300 vietas), abas skatuves “black box”.

– Kopā ar jauniestudējuma projektu jāiesniedz arī vismaz viena video versija kādam no šī režisora iepriekšējiem darbiem.

– Konkurss ir starptautisks. Izrādes režisoram vai režisorei nav jābūt Latvijas pilsonībai vai jāzina latviešu valoda.

– Izrādes režisoram vai režisorei jābūt jauniem.

Pieci labākie priekšlikumi tiks realizēti un producēti kā JRT jauniestudējumi. Tie tiks izrādīti teātra festivālā “JRT 2.0”, atklājot jauno JRT ēku, un paliks JRT repertuārā arī turpmāk. Galvenā projektu konkursa “JRT 2.0” balva – iespēja iestudēt izrādi uz JRT Lielās skatuves.

Projekta priekšlikumus nepieciešams iesūtīt JRT ārējo sakaru daļas vadītājai Elīnai Adamaitei (elina@jrt.lv)

Projektu konkursa nolikums pieejams JRT mājaslapā.Atpakaļ