Izcilības balvu kultūrā saņem Gundega LaiviņaLepojamies, ka Kultūras ministrijas Izcilības balva kultūrā 2020. gadā piešķirta Latvijas jaunā teātra institūta ilggadējai direktorei un Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” mākslinieciskajai vadītājai Gundegai Laiviņai.

Līdz šī gada beigām Gundega vadīja Latvijas Jaunā teātra institūtu un Starptautisko jaunā teātra festivālu “Homo Novus”. Kultūras ministrijas apbalvojumu viņa ir ieguvusi par mērķtiecīgu darbu LJTI un mūsu teātra iesaisti vairākos starptautiskos projektos, kā arī dažādu valsts un Eiropas līmeņa kultūras notikumu veidošanu.

No 2010. līdz 2014. gadam Gundega bija „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Ceļu karte” kuratore Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā. Kā kuratore viņa iesaistījusies tādos projektos kā Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē un Venēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē.

Kopš 2016. gada Gundega regulāri piedalās dažādos pasākumos, kas saistīti ar laikmetīgā teātra kuratora darbu Latvijā un starptautiski, ir bijusi lektore Latvijas Mākslas akadēmijā un Latvijas Kultūras akadēmijā. Gundega ir studējusi mūziku, kultūru un sociālo antropoloģiju, kā arī saņēmusi vairākus Eiropas līmeņa diplomus un sertifikātus kultūrpolitikas un producēšanas jomā. Pašlaik viņa studē urbāno vietradi Prata institūtā (Pratt Institute) Bruklinā, Ņujorkā.

Attālināto balvas pasniegšanas ceremoniju, kas notika 21. decembrī, iespējams skatīties Kultūras ministrijas tīmekļvietnē zemāk.


Izcilības balva kultūrā ir iedibināta 2014. gadā. Aizvadītajos gados apbalvojumu saņēmuši Aleksandrs Antoņenko, Jānis Nords, Žaņa Lipkes memoriāls, Signe Baumane, Iveta Apkalna, Andris Freibergs, Turaidas muzejrezervāts, Rasa un Raitis Šmiti, Andris Nelsons, dizaina birojs “H2E”, Gidons Krēmers un kamerorķestris “Kremerata Baltica”, režisors Alvis Hermanis, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rolands Kalniņš, Nora Ikstena, Imants Lancmanis, Elīna Garanča un Anna Laudere.

LJTI komanda sirsnīgi sveic Gundegu ar balvas saņemšanu!

Foto autors: Andrejs StrokinsAtpakaļ