Ģertrūdes ielas teātris aicina apmeklēt dramaturģes Evas Hartmanes publisko lekcijuNo 24. līdz 27. augustam Ģertrūdes ielas teātrī norisināsies domnīca ilgtspējīgai skatuves mākslai Baltijā “Baltic Current”, atklāšanas dienā aicinot ikvienu uz vācu teātra apvienības “Gob Squad” dramaturģes Evas Hartmanes publisko lekciju. Domnīcu organizē ĢIT sadarbībā ar Gētes institūtu, Kauņas pilsētas kamerteātri un dejas skatuvi Sõltumatu Tantsu Lava ar mērķi veicināt savstarpēju zināšanu un pieredzes apmaiņu starp Baltijas valstu jaunās paaudzes skatuves māksliniekiem.

Platforma “Baltic Current” pulcēs Baltijas valstu skatuves mākslu organizāciju pārstāvjus un 16 skatuves māksliniekus no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, kuri pilnveidos savu māksliniecisko darbību domnīcas radošajās darbnīcās un meklēs jaunus sadarbības veidus mākslinieku, skatītāju un skatuves mākslu organizāciju starpā.

Domnīcas atklāšanas dienā – 24. augustā 19.00 ikviens interesents Ģertrūdes ielas teātrī varēs apmeklēt vācu teātra apvienības “Gob Squad” producentes un dramaturģes Evas Hartmanes (Eva Hartmann) bezmaksas publisko lekciju “Bez individuālā nav kopējā” (No collective without the individual). Balstoties gandrīz 30 gadu ilgajā kolektīva “Gob Squad” pieredzē, Eva Hartmane reflektēs par individuālo darbu un sadarbību mākslas radīšanā, ideju un projektu attīstību nevalstiskajā sektorā, kā arī saistību starp individuālo un kolektīvo un tā plašāku izpratni institūcijās, teātros un sabiedrībā. Pēc lekcijas klausītāji aicināti uzkavēties uz sarunu ar Evu, kuru moderēs dramaturgi Evarts Melnalksnis un Linda Krūmiņa.

Pēc “Baltic Current” pirmā posma Rīgā domnīca šogad septembrī turpināsies ar radošajām darbnīcām Kauņā, festivāla Starting Point ietvaros, bet novembrī to uzņems Tallinas dejas skatuve Sõltumatu Tantsu Lava.

Domnīcu finansiāli atbalsta Ziemeļvalstu-Baltijas valstu mobilitātes programma Kultūra.

Informācija .doc formātā lejupielādei

Ģertrūdes ielas teātri finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
LR Labklājības ministrija atbalsta Eiropas Sociālā fonda projektu “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” Nr.9.1.1.3/15/I/001.Atpakaļ