Dzīvās grāmatas no Latvijas piedalās Oslo biennālēMetes Edvardsenas “dzīvo grāmatu” projekts – izrāde “Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē” notiek dažādās pasaules vietās jau 10 gadus. Tās dalībnieki ir atsaukušies režisores aicinājumam iemācīties no galvas kādu pašu izvēlētu grāmatu, kuru skatītājs izrādes norises laikā var rezervēt un noklausīties 1:1 lasījumā. Izrāde rosina domāt par atmiņu, rakstīšanas, lasīšanas un radīšanas procesu un jēgu.

Edvardsenas “dzīvajā bibliotēkā” ir vairāk nekā simts grāmatas, un šogad “Homo Novus” festivāla laikā bibliotēkai pievienojās arī septiņas grāmatas no Rīgas. Vairāk par Rīgas izrādi iespējams uzzināt šeit.

Līdz ar Covid-19 ierobežojumiem, kad daudzviet pasaulē ir aizvērti festivāli un arī bibliotēkas, Edvardsenas “dzīvās grāmatas” maina formātu. Jau šī gada pavasarī “grāmatas” sāka rakstīt vēstules cita citai, kurā no galvas atstāsta iemācīto tekstu. Līdzīgi kā grāmatu lasīšanu, arī vēstules mēs rakstām un lasām vienatnē, un šīs ar roku rakstītās vēstules nodod līdzīgu tuvības sajūtu, kāda veidojas starp grāmatu un lasītāju.

Oslo biennāles laikā skatītājiem tiek dota iespēja pieteikties saņemt šādu ar roku rakstītu vēstuli no kādas no pasaulē mītošajām “dzīvajām grāmatām”. Grāmatas ir pieejamas angļu, norvēģu, spāņu, vācu, franču un itāļu valodā, kā arī akcijai pievienojušās septiņas Latvijas grāmatas – 6 latviešu un 1 krievu valodā. Festivāls norisinās no 28. novembra līdz 6. decembrim.

Pieteikties grāmatai vēstulē var, rakstot uz e-pastu: letters@timehasfallenasleepintheafternoonsunshine.be

Jums tiks nosūtīts pieejamo grāmatu saraksts. Grāmatu skaits ir ierobežots – vēstules saņem tie, kas pirmie piesakās. Lai pieteiktos grāmatai latviešu vai krievu valodā, e-pasta tēmā norādiet «Rīga».Atpakaļ