Aicinām uz sarunu par piederības nepieciešamību un iespējamību



19. janvārī, 19:00-21:00

ISSP Galerijā, Marijas ielā 13

Ko nozīmē piederība kopienai un valodas grupai?
Kas veido piederības sajūtu un kādus sarežģījumus tā var radīt?
Un kā rodas nepieciešamība un neiespējamība?

Sarunā par piederības nepieciešamību un iespējamību piedalās: dokumentālists Andrejs Strokins, filozofs un publicists Igors Gubenko, sociālantropoloģe Inguna Potetinova, scenogrāfe Kristina Rezviha un miera veidošanas  un konfliktu risināšanas procesu arhitekte, sarunas moderatore Ilze Dzenovska.

Aktuālie pasaules notikumi, kas atbalsojas arī mūsu sabiedrībā, mudina atgriezties pie indivīdu stāstiem un iespējamo savstarpējo dialogu starp dažādiem cilvēkiem, kopienām un vietām, tādēļ Latvijas Jaunā teātra institūts 2022. gada vasarā uzrunāja fotogrāfu un dokumentālistu Andreju Strokinu piedalīties projekta “MagiC Carpets” rezidencē un padziļinātāk pētīt un dokumentēt kādu sev interesējošu jautājumu vai tēmu.

Augustā, rezidences laikā, mākslinieks dokumentēja okupācijas pieminekļa Uzvaras parkā nojaukšanu Rīgā, kas simboliski iezīmēja krasu robežšķirtni attiecībās ar padomju okupācijas pagātnes “mantojumu”. Šī paša gada rudenī Strokins uzsāka izpētes projektu, cenšoties atrast  saskarsmes punktus ar jauniešiem, kuri būtu gatavi dalīties ar pieredzes stāstiem par viedokļu nesakritību ģimenes vai draugu lokā saistībā ar Krievijas karadarbību Ukrainā. Pašam nākot no ģimenes, kurā ir gan latviešu, gan poļu, gan krievvalodīgo saknes, Strokinam pēdējā gada laikā bijis gan sarežģīti, gan arī būtiski no jauna aplūkot un izvērtēt savas identitātes daudzšķautņainību, piederību kādai kopienai un vēsturei. Tādēļ mākslinieka uzmanības centrā galvenokārt bija tieši tas, kā šos notikumus pieredz jaunākās paaudzes pārstāvji, kuri ir uzauguši bilingvālās ģimenēs un vidēs un informāciju pārsvarā gūst no sociālajiem medijiem

Noslēdzot rezidenci, Andrejs Strokins 19. janvāra vakarā sarunā ar filozofu, publicistu Igoru Gubenko, sociālantropoloģi Ingunu Potetinovu, scenogrāfi Kristini Rezvihu un sarunas moderatori Ilzi Dzenovsku iepazīstinās ar rezidences laikā radīto foto un video materiālu. Diskusijā tiks aplūkotas tēmas un jautājumi, kas radušies no sarunām ar jauniešiem no bilinvālajām ģimenēm.

Facebook event

————————————————–

Andrejs Strokins ir fotogrāfs, kurš dzīvo un strādā Rīgā. Viņš strādā ar dokumentālās fotogrāfijas projektiem, kā arī vernakulārajiem attēliem un atrastajiem arhīviem. Papildus personīgo projektu īstenošanai Strokins strādā kā ārštata fotogrāfs, galvenokārt strādājot ar reportāžu un portretu fotografēšanu, kā arī ar redakcionāliem uzdevumiem.

Igors Gubenko ir filozofs un publicists. Latvijas Universitātes docents un vadošais pētnieks, aģentūras “Copywriter/Levelup” partneris, interneta žurnālu “Satori”, “Punctum” un “Arterritory” autors, Purvīša balvas 2023 eksperts. Interešu lokā — laikmetīgā estētika un mākslas kritika, feminisma filozofija un dzimtes teorija, psihoanalīze un atmiņas studijas.

Inguna Potetinova ir sabiedrisko attiecību speciāliste, sociālā antropoloģe, kura Rīgas Stradiņa universitātē pētījusi pilsētu kā telpu valsts īstenotajām izstumšanas praksēm.

Kristina Rezviha  ir scenogrāfe, kura šobrīd turpina maģistra studijas Latvijas Mākslas akadēmijā Vizuālās komunikācijas nodaļā. Pirms neilga laika, Kristīna kļuva par Latvijas pilsoni. 

Ilze Dzenovska, miera arhitekte, mediatore un sarunu vadītāja. Profesionāle miera, taisnīguma atjaunošanas un konfliktu risināšanas jomā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi Latvijā un ārvalstīs. Kā mediatore, empātiskas & nevardarbīgas komunikācijas trenere un konsultante Ilze palīdz organizācijām, kopienām un līderiem veidot dialogu konstruktīvai konfliktu risināšanai, izstrādāt ilgtspējīgas vienošanās un procesus miera un sadarbības kultūras iedibināšanai.

———————————————————————————————–

Projekts “MagiC Carpets” ir sadarbības platforma, kas apvieno 19 biennāles, triennāles, festivālus, organizācijas, institūtus, radošās telpas un citus kultūras pasākumu veidotājus no 19 dažādām Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Viņu uzdevums ir nodrošināt jaunajiem māksliniekiem iespēju piedalīties rezidencēs, lai kopā ar vietējiem māksliniekiem un kopienām radītu jaunus darbus, kas ļautu izcelt vietējās īpatnības un mazināt stāstu tradīcijas apsīkšanu mūsdienu sabiedrībā, veicinot kultūras pieejamību, aktīvismu un līdzdalības iespējas. 

Vairāk info: magiccarpets.eu

 



Atpakaļ