Meža skolas trešās sesijas ieraksts ar Aneti Pošivu-Bunkovsku, Beku Bergeri un Danielu Hengstu no Cenas tīreļa



Kopā ar biotopu eksperti Aneti Pošivu-Bunkovsku, kuratori un mākslinieci Beku Bergeri, kā arī mākslinieku Danielu Hengstu turpinājām projekta “Meža skola” trešo diskusiju 5. decembrī 13:00 Zoom platformā, atrodoties pašā Cenas tīreļa purvā.

Aplūkojām purva daļas, kur nosusināšanas rezultātā mainījusies to dabiskā veģetācija, tādējādi mainot purvu ekosistēmas funkcijas. Ekspertei pievienojās kuratore un māksliniece Beka Bergere, kā arī attālinātā formātā – mākslinieks Daniels Hengsts, lai dalītos savā pieredzē par augu novērojumiem un sarunām ar zinātniekiem un kūdrāju ieinteresētajām pusēm, veicot pētījumu Ķemeru Nacionālajā parkā 2019. gadā, kā rezultātā tapa digitāli mākslas darbi, kas pēc iespējas pietuvinātāk realitātei attēlo purvu un tā dabisko stāvokli.

Trešās sesijas ierakstu skaties šeit:

Lai pieslēgtos sesijām, izmanto šo zoom linku – ej.uz/mezaskola

Meža skolas veidotāji
Rebeka Birča (NO) ir māksliniece, kura strādā ar cilvēku un viņu vietējo ainavu samezglojumiem. Viņas ilgtermiņa pētniecības projekts “Lichen Covered Stick” izsekoja cilvēka un ķērpja tikšanās vēsturei. Pašlaik viņa ir vieslektore Oslo Vides humanitāro zinātņu skolā.
Beka Bergere (LV) ir māksliniece un Latvijas Jaunā teātra institūta mākslinieciskā vadītāja. Personīgajā praksē viņa ir strādājusi Vācijas, Itālijas un Latvijas mežos un purvos, pētot un meklējot mehānismus, kā radīt mākslu dabai, ne cilvēkiem.
Daniels Pelcs (SE) ir mākslinieks, Rejmyre Art Lab līdzdibinātājs un Tēlotājmākslas akadēmijas profesors Somijā.
Sisija Vesterberga (SE) ir māksliniece, Rejmyre Art Lab līdzdibinātāja un vecākā pasniedzēja Konstfaka Mākslas, amatniecības un dizaina universitātē Zviedrijā.

Notikumu īsteno projekts “ACT: māksla, klimats, pārmaiņas”, atbalsta ES programma “Radošā Eiropa” un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma “Kultūra”

“ACT: māksla, klimats un pārmaiņas” ir Eiropas līmeņa sadarbības projekts, kura uzmanības centrā ir ekoloģija, klimats un sociālās pārmaiņas. Klimata krīzes, masveida izmiršanas un augošas nevienlīdzības laikā projekta partneri strādā kopā ar māksliniekiem, zinātniekiem un aktīvistiem, lai meklētu cerību, apvienotu plašu globālo perspektīvu ar specifiskām lokālajām iespējām un aicinātu rīkoties. “ACT” tīklojumā darbojas 10 partneri no 10 Eiropas valstīm. Papildu info: artclimatetransition.eu

  



Atpakaļ