“MagiC Carpets” rezidences mākslinieces Līgas Ūbeles noslēguma pasākums ĶengaragāJau vairākus mēnešus horeogrāfe un scenogrāfe Līga Ūbele starptautiskās platformas “MagiC Carpets” rezidences ietvaros, ko īsteno Latvijas Jaunā teātra institūts, ir strādājusi ar senioriem dienas centrā “Ķengarags”. Tā ir vieta, kas piedāvā senioriem dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas – nodarbības, ekskursijas un pasākumu apmeklējumus.

Noslēdzot rezidenci, Līga vēlas vairāku mēnešu garumā gūto pieredzi, ietvert ar senioriem kopīgi radītā notikumā. Tās mērķis ir izcelt un pašos senioros radīt pārliecību, ka viņu radošās aktivitātes dienas centrā ir svarīgas. Izcelt to, ka, lai gan Ķengaragā kultūras aktivitāšu piedāvājums ir neliels, tieši viņi ir tie, kas to paši rada apmeklējot kori, deju nodarbības utt.

Galvenais rezidences pētījuma jautājums ir kultūras deficīts Ķengaragā.

Tāpēc domājot par rezidences ilgtspējību, Līga pasākuma norisē vēlas iesaitīt arī jauniešus no dažādām organizācijām, tādejādi, rezidences noslēgumā 17. janvārī plkst. 17:00 Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris” Līga aicina jauniešus pievienoties senioriem, radot satikšanās vietu šīm divām paaudzēm ar mērķi meklēt iespējamos sadarbības veidus, lai nākotnē, iespējams, kopīgi radītu notikumus Ķengaragā.

Līga Ūbele: “Ierasts, ka dažādi jauniešu kolektīvi svētkos ar priekšnesumiem iepriecina seniorus, taču šoreiz vēlos radīt pasākumu, kur jaunieši ir skatītāju lomā, tādējādi parādot, ka seniori nav tikai pasīvi vērotāji, bet aktīvi un radoši kultūras veidotāji. Pasākuma laikā notiks arī interaktīva jauniešu iesaiste caur spēlēm un uzdevumiem, lai veicinātu dialogu starp abām paaudzēm un parunātu par to, kādi varētu būt iespējamie nākotnes sadarbības veidi gan starp indivīdiem, gan organizācijām. Neformālā gaisotnē labi pavadīsim laiku, iedvesmosimies cits no cita, meklēsim kopīgas intereses un veidus, kā cits citam varam palīdzēt īstenot dažādas ieceres.” 

Aicinām jauniešus (visā jauniešu vecuma grupā), kuri tiktu uz pasākumu, aizipildīt šo īso pieteikuma anketu. 

Anketa: https://forms.gle/cDHSVhReFYxXJxey7 

Projekts “MagiC Carpets” ir sadarbības platforma, kas apvieno 19 biennāles, triennāles, festivālus, organizācijas, institūtus, radošās telpas un citus kultūras pasākumu veidotājus no 19 dažādām Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Viņu uzdevums ir nodrošināt jaunajiem māksliniekiem iespēju piedalīties rezidencēs, lai kopā ar vietējiem māksliniekiem un kopienām radītu jaunus darbus, kas ļautu izcelt vietējās īpatnības un mazināt stāstu tradīcijas apsīkšanu mūsdienu sabiedrībā, veicinot kultūras pieejamību, aktīvismu un līdzdalības iespējas.

Vairāk info:magiccarpets.eu

 Atpakaļ