Aicinām pieteikties dalībai starptautiskā studentu nometnē “Mūsu nepanesamais kultūras mantojums”



Šis ir uzsaukums kādā no Latvijas augstskolām studējošiem teātra, dejas, scenogrāfijas, dramaturģijas bakalaura vai maģistra studentiem, kuri vēlas pētīt jaunas iespējas attālinātai starptautiskai sadarbībai un kurus interesē strādāt ar telpas stāstu un dramaturģiju.

Nometnē “Mūsu nepanesamais kultūras mantojums” sadarbosies trīs studentu grupas no trīs vietām – Famagustas Kiprā, Hojas salas Norvēģijā un Daugavgrīvas cietokšņa Latvijā.

Nometnei ir divējs mērķis:
– pētīt vietas vēsturi, stāstus un materialitāti un pārvērst šo pieredzi mākslas darbā;
– radīt un pārbaudīt veidus, kā pārvarēt attālumu un strādāt kopā ar māksliniekiem, kuri atrodas citā vietā; kā nodot vietas pieredzi un stāstu kādam, kas tajā nekad nav fiziski atradies.

Visas trīs vietas, kurās strādās nometnes dalībnieki, ir pamestas teritorijas, kur civilizācijas pēdas pamazām pārņem daba, aizvien dziļāk apslēpjot ar tām saistītus sarežģītus un gruzdošus stāstus un vēstures liecības.

Vieta: Daugavgrīvas cietoksnis un tā apkārtne, virtuālā telpa
Laika plāns:
– 15.-18. marts – attāluma dramaturģijas darbnīcas ar Sodju Lotkeri, Imanuelu Šiperu, Kristu Burāni zoom vidē;
– aprīļa pirmā puse – divu dienu izpēte cietoksnī
– 20.-30. aprīlis – klātienes nometne Daugavgrīvas cietoksnī, t.sk. jaundarba radīšana
Dalībnieki: teātra un scenogrāfijas studenti no Latvijas, Norvēģijas un Kipras.
Mentori: Krista Burāne (Cēsis), Sodja Lotkere (Sodja Lotker, Prāga), Imanuels Šipers (Imanuel Schipper, Hamburga), Seržs fon Arkss (Serge Von Arx, Oslo), Janis Tomazis (Yiannis Tuomazis, Nikosija).
Dalības nosacījumi: angļu valodas zināšanas, vēlme strādāt komandā, interese par vietu un tās vēsturi, interese par jaunām metodēm attālinātai radošai sadarbībai, dalība visos nometnes pasākumos martā un aprīlī.
Pieteikšanās: lūdzam sūtīt pieteikuma formu līdz 2021. gada 28. februārim.
Vietu skaits: 3
COVID-19: visas klātienes tikšanās notiks ārtelpā, pulcējot ne vairāk par 10 cilvēkiem.
Stipendija: Lai nodrošinātu atbilstošus apstākļus pilnvērtīgai un pilna laika dalībai nometnē, katrs dalībnieks saņems stipendiju 500 eiro apmērā. Papildus dalībnieki saņems nepieciešamo materiālo un tehnisko atbalstu mākslas darbu radīšanai.

Mentori
Krista Burāne ir dokumentālā teātra un kino režisore, kas studējusi filozofiju un kino režiju. Kristas darbi ir apbalvoti gan ar Spēlmaņu nakts, gan Lielā Kristapa balvām, tie piedalījušies teātra un kino festivālos Londonā, Kopenhāgenā, Hāgā, Rīgā, Reikjavikā, Stokholmā u.c. Kopš 2008. gada Krista piedalās festivālā “Homo Novus” un ir bijusi līdzautore izrādēm “Mazais cilvēks” (2008), “Kauja pie…” (2009), “Tiešraide” (2011) “Bez vēsts pazudušie” (2013), “Lasītava” (2015), “Cietoksnis” (2017), “Noktirne” (2018), “no tā laika koki vairs nerunā” (2020).

Sodja Zupanca Lotkere ir neatkarīga dramaturģe, vada starptautisku objektu un kopradītā teātra programmu Prāgas Skatuves mākslu akadēmijas Teātra fakultātē (DAMU). No 2008. līdz 2015. gadam bija Prāgas Scenogrāfijas un teātra telpas kvadriennāles mākslinieciskā direktore, starpdisciplinārā projekta “Krustpunktā: intimitāte un izrāde” un izstādes “Ciltis” kuratore. Ir bijusi vairāku starptautisku projektu koordinatore, lasījusi lekcijas Kolumbijas universitātē, Jeila Drāmas skolā, Karaliskajā Runas un drāmas skolā Londonā un citur.

Imanuels Šipers ir vācu lektors, pētnieks un dramaturgs, kurš pamatā darbojas Vācijā un Šveicē. Kā dramaturgs cieši sadarbojies ar apvienību Rimini Protokoll. Imanuels ir bijis performances studiju un dramaturģijas profesūras asistents Hamburgas Medicīnas skolas Mākslas un sociālo pārmaiņu departamentā, kopš 2020. gada – pētnieks MIT CityScienceLab un Hamburgas Ostas pilsētas universitātē. Darbojas platformas PSi (Performance Studies International) valdē un strādā pie doktora disertācijas Leifanas universitātē Lineburgā. Imanuels ir daudzu publikāciju autors un vairāku grāmatu līdzautors.

Seržs fon Arkss ir arhitekts un scenogrāfijas profesors, Norvēģijas Teātra akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas vadītājs. Ilgostši sadarbojies ar amerikāņu režisoru Robertu Vilsonu, veidojot scenogrāfiju, noformējumu un instlalācijas viņa projektiem. Fon Arksu interesē arhitektūras performatīvie aspekti un arhitektūras un teātra sintēzes iespējas.

Informācija: gundega@theatre.lv.

Nometne ir starptautiskās scenogrāfijas izpētes un jaunrades platformas “Emergence” aktivitāte, ko atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un ES programma “Radošā Eiropa”.
Nometne ir daļa no Latvijas simtgades pasākumu kopas un to rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Norvēģijas Teātra akadēmiju un Kipras Teātra informācijas centru.

Foto un instalācijas autors: Toms Jansons



Atpakaļ