Lietisko pierādījumu muzejs nominēts “Kilograms kultūras” balvai3. janvārī sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2021” ziemas balsojums, kurā žūrijas izvirzījusi darbus, kas radīti vai publicēti no 2021. gada septembra līdz gada beigām, un kas tagad nodoti skatītāju un klausītāju vērtējumam. Balsot par saviem favorītiem iespējams portālā LSM.lv līdz 14. janvāra pulksten 23.59.

Lietisko pierādījumu muzeja digitālā platforma pieradijumumuzejs.lv ir nominēta balvai kategorijā “Pārsteigums”  līdz ar četriem citiem dažādu disciplīnu darbiem.
Pieradijumumuzejs.lv ir tiešs turpinājums performatīvi dokumentālajai izstādei, ko tās autores Jana Jacuka un Laura Stašāne izveidoja 2020. gada septembrī Starptautiskajā jaunā teātra festivālā “‘Homo Novus” un kuras centrā ir vardarbības ģimenē pieredze no sievietes skatupunkta. Digitālā platforma pieradijumumuzejs.lv sāka darboties 2021. gada novembrī. Tajā var apskatīt muzeja kolekcijā esošos priekšmetus un stāstus, ko speciāli muzejam iesūtījušas sievietes no visas Latvijas, un ikviena, kas vēlas dalīties ar savu pieredzi, ir aicināta anonīmi iesūtīt arī savu lietu un stāstu.
Vietnes grafikas dizaina un tehnisko risinājumu autors ir Toms Burāns, kurš veidojis arī pieejamības risinājumus, nodrošinot, ka vietne ir pilnībā pieejama cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

“Kilograms kultūras” balsojumā var balsot vienu reizi dienā, autorizējoties ar sociālo mediju profilu. Darbi, kas no ziemas balsojuma iekļuvuši fināla balsojumā, tiks paziņoti reizē ar fināla balsojuma atklāšanu 17. janvārī.

Balvas nominantus skatītāji un klausītāji izvirza kopumā trīs balsojumos – 2021. gadā notika divi no tiem, tagad noris ziemas balsojums, kurā sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija izvirzījusi kandidātus astoņās kategorijās. No katras tikai viens darbs, kas saņems lielāko sabiedrības atbalstu, tiks izvirzīts fināla balsojumam.Atpakaļ