Aicinām pieteikties Tima Etčela darbnīcai “Ar vārdiem acīs”Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) aicina skatuves mākslas profesionāļus, kuru praksē interesē darbs ar teātra tekstiem un tekstu teātri, pieteikties dalībai mākslinieka, rakstnieka un izrāžu veidotāja Tima Etčela (Tim Etchells) vadītajā tiešsaistes darbnīcā “Ar vārdiem acīs”, kas būs balstīta mākslinieka pieredzē darbā ar rakstu valodu.

Kopīgi lasot un analizējot tekstus, kas iegūti no dažādiem avotiem (sākot no avīžu tekstiem un noklausītām sarunām līdz rakstnieku, mākslinieku un dzejnieku radītiem tekstiem), darbnīcas dalībnieki pētīs, ar kādu ātrumu, skaidrību un izteiksmību valoda spēj nodot stāstu, attēlu vai ideju, kā arī valodai piemītošo tieksmi radīt plašus nenoteiktības un neskaidrības laukus. “Ar vārdiem acīs” piedāvās rotaļīgā un praktiskā veidā pētīt valodu kā mākslinieciskās izteiksmes instrumentu un iepazīties ar dažām stratēģijām un apsvērumiem, kas vairāk nekā trīsdesmit gadu garumā bijuši Etčela darbu pamatā.

Tims Etčels ir atzītās britu teātra kompānijas “Forced Entertainment” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. “Forced Entertainment” 1984. gadā Šefīldā nodibināja Eksteras universitātes teātra studenti, un tā pazīstama ar to, ka veido sešu, divpadsmit un pat divdesmit četru stundu garas izrādes, video, instalācijas, fotomākslas izstādes, peformatīvas akcijas tiešsaistē un filozofiskas esejas. Etčels kopā ar “Forced Entertainment” konsekventi veidojis perfomatīvus un interaktīvus tiešsaistes darbus, izkopjot šo praksi vēl labu laiku pirms pandēmijas, kad daudzi pievērušies jaunu tiešsaistes formātu meklējumiem.

Neatkarīgi no “Forced Entertainment”, Etčels laikmetīgajā mākslā zināms arī kā autors, kurš veido vizuālo mediju solo darbus – tie izstādīti un izrādīti daudzās pasaules valstīs, iekļauti dažādās izstādēs, festivālos un citos pasākumos (“Ebensperger-Rhomberg” (Berlīne), “VITRINE” un “Bloomberg SPACE” (Londona), Vankūveras laikmetīgās mākslas galerijā, “Kunstverein Braunschweig” u.c.). Etčels strādā ar dažādiem medijiem, kas ietver teātri, video un fotogrāfijas mākslu, performatīvus teksta projektus, instalācijas un daiļliteratūru. Šobrīd viņš ir Lankasteras universitātes performances un tekstrades (Performance and Writing) profesors. Būtiski izcelt, ka LJTI ar Etčelu saista arī veiksmīga iepriekšēja sadarbība. Divus gadus starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” programmā tika iekļautas Etčela veidotās viesizrādes – “QUIZOOLA!” 2011. gadā un “Piezīmju grāmata” 2015. gadā. Bet 2013. gadā viņš viesojies arī festivālā “NoMadI” ar izrādi “Klusais sējums”.

Norises datumi: 8., 9., 10. jūnijs – katras nodarbības beigās tiks uzdoti mājasdarbi.
Laiks: 12:00 –  14:00.
Norises vieta: tiešsaistes platformā “Zoom” (izvēlētajiem dalībniekiem tiks nosūtīta saite).
Valoda: Nodarbības notiks angļu valodā. Pretendentiem jābūt labām runātās un rakstītās angļu valodas zināšanām.
Dalībnieki: ikviens skatuves mākslas profesionālis, kuru praksē interesē darbs ar teātra tekstiem un tekstu teātrī.

Dalības maksa: bezmaksas.

Pieteikumu iespējams aizpildīt līdz 24. maijam pulksten 23:59.
Ar izvēlētajiem dalībniekiem sazināsimies līdz 27. maijam.

Jautājumu gadījumā, lūdzu, sazināties rakstot e-pastu contact@theatre.lv vai zvanot 67228477.

 

Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla atbalstu

 Atpakaļ