“Homo Novus” izvirzīts balvas “Kilograms kultūras 2020” fināla balsojumamNoslēdzoties Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” ziemas balsojumam,  Latvijas Jaunā teātra institūta (LJTI) rīkotais starptautiskā jaunā teātra festivāls “Homo Novus” izvirzīts fināla balsojumam kategorijā “Notikums”. Fināla balsojums sāksies 1. februārī, bet apbalvošanas ceremonija notiks 27. februārī. Festivāls “Homo Novus” notika laikā no pagājušā gada 28. augustam līdz 10. septembrim, Rīgā un Cēsīs pulcējot aptuveni 4000 skatītāju, un tā mākslinieciskā direktore pēdējo reizi bija ilggadējā LJTI vadītāja Gundega Laiviņa.

25. festivāla jubilejas gadā “Homo Novus” programmu veidoja 15 izrādes un performances – jaundarbi un vietējam kontekstam pielāgotas izrādes. Ņemot vērā augusta izskaņā salīdzinoši zemos Covid-19 vīrusa saslimstības rādītājus, festivāla izrādes un performances notika klātienē, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības. LJTI un “Homo Novus” veidotāju komanda ideoloģiski iestājās par to, lai visi notikumi būtu pieejami bezmaksas, reaģējot uz tā laika kultūras elitārisma iezīmēm, un norisinātos klātienē. Tamdēļ “Homo Novus” notika pilsētvidē un iekštelpās, pasludinot ielu kā radikālas intimitātes telpu, bet programmā konsekventi netika iekļauta neviena tiešsaistes izrāde.

Festivāla programmu veidoja starptautisku mākslinieku (Čīle, Honkonga, Itālija, Lielbritānija, Norvēģija) kopradīti darbi, latviešu mākslinieku –Kristas Burānes, Artūra Čukura, Kirila Ēča, Andas Lāces, Janas Jacuksa, Lauras Stašānes, Gunas Zariņas un “GolfClayderman” – jaundarbi, kā arī izrādes, kas tapušas ciešā sadarbībā ar dažādiem cilvēkiem, kopienām, skatītājiem, pilsētvidi un to apdzīvojošiem elementiem. Pērnā gada festivāla pamata vienības – kā tās definējusi Laiviņa – ir laikmetīgā teātra nemainīgie lielumi: laiks, telpa un kopradīšana.

Atskats uz “Homo Novus” fotogrāfijās šeit, bet festivāla atklāšanas notikuma – čīliešu kolektīva  MIL M2 mobilās pilsētvides izrādes “Jautājumu projekts” – elektroniskais buklets ar rīdzinieku uzdotajiem jautājumiem pieejams šeit.

Foto: Latvijas sabiedrisko mediju publicitātes attēlsAtpakaļ