Baltic Transfer festivāls VaršavāBaltic Transfer ir Baltijas jauno teātra formu festivāls Varšavā, ko rīko viens no vadošajiem Polijas teātriem TR Warszawa.

No 18. līdz 24. oktobrim festivāls piedāvās vairākas izrādes un starpdisciplinārus darbus no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, kā arī tikšanās,sarunas un diskusijas ar māksliniekiem. Festivāls ir TR Warszawa un partneru  – Latvijas Jaunā teātra institūta, Viļņas Jaunatnes teātra un Tallinas skatuves Vaba Lava divu gadu sadarbības projekta noslēgums.

Baltic Transfer festivāla centrā ir ideja par telpu, kurā mākslas darbi no oriģinālās vides tiek pārnesti uz citām kultūrām un vidēm, tur iegūstot jau jaunu kontekstu un nozīmi. Šādā procesā mākslas darbs vairs netiek “vienkārši” prezentēts nemainīgi tāds, kāds tas tika radīts, jo jaunajā vidē tas piedzīvo jaunas interpretācijas un iegūst citas nozīmes, bagātinot abas iesaistītās puses.

Festivāla programmā ir iekļauta Matīsa Gricmaņa un Valtera Sīļa Dirty Deal teatro iestudētā izrāde “Būt nacionālistam” jaunā versijā ar poļu aktieru dalību, kā arī divi latviešu teātra mākslinieku darbi, kas tapuši Vaba Lava teātrī Tallinā – Elmāra Seņkova “Divas garāžas” un Rasas Bugavičūtes-Pēces un Valtera Sīļa “Mans brālēns”.

Visas izrādes notiks TR Warszawa teātrī, tām sekos sarunas ar māksliniekiem:

20.10. 20:00 “Būt nacionālistam” (Varšavas versija)
21.10. 20:00 “Divas garāžas”
22.10. 20:00 “Mans brālēns”

Festivālā piedalās arī lietuviešu mākslinieki Arturs Bumšteins ar muzikālu iestudējumu, Adoms Juška un Kamile Gudmonaite ar izrādēm no Jauntanes teātra repertuāra, igauņu dramaturģe Sireta Kempbela ar lugas lasījumiem, kā arī programmā tiks demonstrēta režisores Martas Pulkas dokumentālā filma “A year Full of Drama” par teātra skatīšanās fenomenu Igaunijā.

Vairāk par festivālu TR  Warszawa mājaslapā: https://trwarszawa.pl/en/baltic-transfer-festival/program/

Festivāls oktobrī ir turpinājums prologam, kad jūlijā Varšavā viesojās Lauras Stašānes un Janas Jacukas starpdisciplinārais darbs “Lietisko pierādījumu muzejs”.  Šāds dalīts formāts tiks izveidots, reaģējot uz pandēmijas ieviestajām izmaiņām un ceļošanas ierobežojumiem.

Baltic Transfer festivālu un projektu atbalsta Baltijas Kultūras fonds.

 Atpakaļ