Aicinām pieteikties Vasaras skolai 2022!No 2022. gada 13. līdz 17. jūnijam Latvijas Jaunā teātra institūts rīko starptautisku vasaras skolu desmit skatuves mākslas profesionāļiem no Portugāles, Lielbritānijas, Slovēnijas, Nīderlandes, Francijas, Beļģijas, Horvātijas, Vācijas, Ziemeļmaķedonijas un Latvijas. Vasaras skolas mērķis ir veidot diskusiju par klimata pārmaiņu ietekmi, rosināt padziļināt un dažādot šo tēmu atspoguļošanu savās praksēs, kā arī stiprināt ilgtspējīgas savstarpējās attiecības.

Piecu dienu laikā Vasaras skolas dalībnieki vietējo zinātnieku pavadībā dosies ekspedīcijās pa Latvijas purviem un to takām. Ekspedīcijās piedalīsies arī vietējie mākslinieki, kuri savās mākslas praksēs ilgstoši strādā ar tēmām, kas saistītas ar dabu un akcentē klimata pārmaiņu izraisītās sekas.

– Vasaras skola paredzēta skatuves mākslas profesionāļiem (teātra režisoriem, aktieriem, dramaturgiem, dejotājiem, horeogrāfiem un ikvienam māksliniekam, kuru interesē vides tēmas atspoguļošana savās mākslas praksēs), kuri šobrīd dzīvo Latvijā.
– Tā norisināsies netālu no Lielā Ķemeru tīreļa, no 13. līdz 17. jūnijam.
– Vasaras skola notiks angļu valodā.
– Dalībniekiem tiks nodrošināta naktsmītne un ēdināšana visu projekta periodu. Tiks segti visi papildus izdevumi, kas saistīti ar transporta un ieejas biļešu izmaksām.

Lai pieteiktos Vasaras skolai, līdz šī gada 19. maijam jāaizpilda anketa. Atbildi par rezultātiem paziņosim individuāli līdz 23. maijam.
Vasaras skolā no Latvijas tiks uzņemts viens dalībnieks.

Jautājumu gadījumā rakstīt e-pastu ieva@theatre.lv vai zvanīt 20366184.

Foto: Andrejs Strokins (“Dzīres” 2021. gada festivālā “Homo Novus”)

“ACT: māksla, klimats un pārmaiņas” ir Eiropas līmeņa sadarbības projekts, kura uzmanības centrā ir ekoloģija, klimats un sociālās pārmaiņas. Klimata krīzes, masveida izmiršanas un augošas nevienlīdzības laikā projekta partneri strādā kopā ar māksliniekiem, zinātniekiem un aktīvistiem, lai meklētu cerību, apvienotu plašu globālo perspektīvu ar specifiskām lokālajām iespējām un aicinātu rīkoties. “ACT” tīklojumā darbojas 10 partneri no 10 Eiropas valstīm. Papildu info: artclimatetransition.eu

  Atpakaļ